MarsYengeç23 Nisan Mars Yengeç; Duygusal dalgalanmalar

Nisan 21, 20210
mars yengeç

Mars haritamızın hayat enerjisi, eyleme geçme biçimimiz, bir konuya nasıl atıldığımız, cinsel enerjimizi ifade eder. Doğası gereği başlatmak, girişmek ve öncülük etmeyi temsil eder. Mars namidiğer Ares, Odin, Adonis yani savaş Tanrısıdır. Onun en iyi yapabildiği şey ortalığı karıştırmak, kavga çıkarmak, fırtınalara neden olmak, düşünmeden kılıcını savurmaktır.

Mars koç burcunu ve akrep burcunu yönetir dolayısıyla bu iki burçtan da anlayacağımız üzere mücadele etmekten vazgeçmemektir. Aynı zamanda oğlak burcunda yücelir. Bunların aksine mars yengeç, terazi ve boğa burçlarından hoşlanmaz.

Mars 23 Nisan itibariyle zararda olduğu burç olan yengeç burcuna geçiyor. Mars yengeç burcunda kılıcı elinden alınmış yerine çatal verilmiş bir savaşçıdır. Şartlar böyle olunca kendini yeterince güçlü ifade edemeyen mars pasif agresif olabilir.

“Hiç bir şey yapamam gerek yok; öfke gelip geçiyor, bırak geçsin.”

Mars Yengeç Serüveni

Mars 23 Nisanda 12 Hazirana kadar kalacağı yengeç burcuna geçiş yapacak.

Odağımızın aile temaları olabileceği, hassasiyetin artacağı, kırılgan ve öfkeli olabileceğimize işaret ediyor. Hayatımızda özel olarak gördüğümüz içsel meseleleri düzenlemek toparlamak isteyebiliriz. Aile kurmak, ev almak, ev taşımak, çocuk sahibi olmak, ebeveynlerle ilgilenmek enerjimizi sarf ettiğimiz konular arasına girebilir. Geçmiş konular önümüze gelebilir.

Mars serüveni başlangıcından 1 Mayısa kadar geçen sürede Jüpiter ile olumlu temasına devam edecek. Duygusal girişimler için fırsatlar sunabilir. Diğer yandan bazı konuları kadere bırakma vazgeçmek noktasına gelme, ne olacaksa olsun diyerek mücadele etmeyi bırakma potansiyelimizi de özellikle hatırlatmalıyım!

24 Nisan, 1-8-16-23 ve 29 Mayıs tarihlerinde duygusal alıngan bir o kadar kaprisli olabiliriz.

1 mayısta marsın Venüs ile teması bazı ilişkiler için kadersel dönüşümler yaratabilir. Sosyal ağlar, teknoloji üzerinden başlayacak tutkulu aşklar başlayabilir. Enerjinin de sertleştiği bu günlerde zorbalık, baskı ve manipülasyon gibi konular toplumsal olarak kadın cinayetlerini gündeme getirebilir.

Maddi kaynakların değişim dönüşümü, piyasalarda hareketlenmeler görülebilir.

6- 16 Mayıs haftası

Mars Uranüs olumlu etkileşimiyle birlikte hayat enerjimizin olumlu anlamda artacağı, kendimizi ifade ederken daha özgürlükçü hissedebiliriz. Teknolojik konularla ilgilenebilir, toplum yararına bir şeyler yapmak isteyebiliriz. Olumlu etkileşime rağmen Uranüs teması daima beklenmedik gelişmelere işaret eder. Geçmişten gelen konular yeniden gündeminiz olabilir.

17 Mayısta Marsın sirius sabit yıldızı ile kavuşumu netleşecek bir kaç gün önce ve bir kaç gün sonra etkileri yoğun olarak hissedilmeye başlayabilir. Sirius galaksimizin en önemli yıldızı ve güneşimizin güneşidir. Mucizevi bir yıldızdır liderliği anlatır ancak mars ile etkileşimi çok iyi yorumlanmaz. Bu tarihlerde köpeklerden gelen saldırılara karşı dikkatli olmalıyız.

22- 31 Mayıs haftası

Mars Neptün olumlu etkileşimiyle duygusal ve romantik olabiliriz. Şifa çalışmaları yapılabilir, yardıma ihtiyacı olan kişilere yardım edilebilir. Yoga, dans, enerjinin dışarı sanatla yansıması sağlanabilir. Romantik adımlar atabilirsiniz demek isterdim ancak bu tarihlerde Merkür gölge etkisiyle birlikte retro hareketi başlamış olacak o nedenle sözleşmelerden kaçınmanızı tavsiye ederim. 31 mayıs sonrası giderek etkisi kesinleşen mars Plüton karşıtlığı 5 Haziranda kesinleşecek, özellikle mars yengecin pasif agresif doğası bu tarihlerde açığa çıkabilir. İki gezegende doğası gereği savaşmak ve krizlerden beslenir bu iki enerjinin karşıt olması öfke ve patlamalara açık olacağımıza işaret ediyor. Otorite figürleri tarafından baskılandığımızı düşünebilir, toplumsal olarak yaşadığımız zor günleri de düşünürsek olaylar karşısında tepkimiz sert olabilir. Etkileri Marsın 12 Haziran da aslan burcuna geçene kadar devam edebilir.

Sevgi ve farkındalıkla

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade