BasındaNisanYalnızca kanatlı olanları olanlar uçar…

Nisan 13, 20210
nisan burçlar

Son günlerde inanmaya, umut etmeye dair istek ve inancımıza hayranlıkla bakıyorum. Yüreğin yüküne rağmen yaşanılan acı deneyimlere… İstiyoruz ki bir sabah mucizevi bir gerçeğe uyanalım, yüzümüze vuran güneşle beraber ışıldayalım.

Bununla beraber hayatın içinde aslında her anın bu kadar mucizevi olduğunu fark etmeden ve an da bu duyguyu görmezden gelerek yaşıyoruz. Tam da bu günlerde baharın gelişiyle iyi haber beklentimiz arttı öyle değil mi? Sosyal medyada sosyalleşme telaşesi içinde, yeni tanıştığımız herkese büyük anlamlar yükler olduk!

Koç yeni ayında bu konuya daha hızlı heyecanlı bakış açımızı destekliyor. Asıyor kesiyoruz, hızla gözden çıkarıyoruz.

Hayatın her alanında değişen koşullara uyum sağlamak zorunda kalıyoruz. Özellikle pandemi nedeniyle kapanma ve yeniden evden çalışma gerekliliği gündeme geldiği için bu düzene ayak uydurmanın sancısı bizi bekliyor. Elbette gökyüzü bize güzel girişimler için fırsatlarda sunuyor. Yeni girişimler, başlangıçlar ve ilk adımlar için 15- 17 Nisan değerlendirilebilir.

Diğer taraftan 16 – 17 Nisan da güneşle kavuşum yapan merkür Plutona sert açılar yapacak. Yer hareketleri ve beraberinde gelen korkular açığa çıkabilir. Aynı zamanda psikolojik komplekslerin açığa çıkabileceği, sizden gizlenen konuların açığa çıkmasıyla birlikte bir sinir harbinin söz konusu alabileceği bu günde sözlü savaşın şiddete dönüşme olasılığına karşı, derinleşme ve tutku, korku, endişe ve kompleksler yerine anlayış diliyorum. Unutmayalım ki bilgi bir güçtür, bilgiye erişmek ise derinleşmeyi gerektirir…

Retro hareketinden sonra hızına yetişemediğimiz merkür 20 Nisan itibariyle 4 Mayısa kadar kalacağı boğa burcuna geçiyor. Anlayacağınız bu ara haberci Hermes’ in işleri yoğun. Bir süredir malumunuz Koç burcu doğasında düşündük, konuştuk, hareket ettik. Neydi bu doğa? Hızlı, hareketli, zihinsel olarak sonuca çabuk ulaşan, agresif, hevesli ve aynı hızla hevesini yitiren bizler şimdilerde bu hızın gazının alınması gerektiğini fark edeceğimiz günlere adım atıyoruz.

Boğa burcunda Merkür; koç burcunun aksine uzun uzun düşünmek, sağlam adımlar atmak, ölçmek biçmek ve sonra karar vermek ister. Öyle ki bu da çok uzarsa elimizdeki fırsatları kaçırmamız da kaçınılmaz olur. Ağır ve temkinlidir, düşünmeden konuşmaz, emin olmadan işine başlamaz. Dolayısıyla biraz daha düşünerek adım attığımız günler başlayacak.

23- 25 Nisan da işlerimizi ilerletmek, maddi kaynakları artırmak yönünde çabalara rağmen engellere takılabilir, harcamalarda kısıtlamaya gidebiliriz. Uzun süreli, sağlam ve risk içermeyen yatırımlara yönelebiliriz. Paramızı elde tutma isteğimiz artabilir. Diğer taraftan heyecan verici ilişkinizde sevgiyi alamadığınız bazılarınız için veremediğiniz yönünde sitemli zaman zaman sert söylemler dile gelebilir. Malumunuz bu tarihlerde marsta pasif agresif yengeç burcuna geçmiş olacak.

Mars yengeç burcunda kılıcı elinden alınmış yerine çatal verilmiş bir savaşçıdır. Şartlar böyle olunca kendini yeterince güçlü ifade edemeyen, krizi yönetmekte zorlanan hal ve tavırlar takınabiliriz. Hani böyle öfkenin gözyaşı ve hıçkırıkla salındığı haller.

Kendimizi farklı bir biçimde özgürce ifade etme arayışımız, yeni fikirlere kulak kabartma isteği zaman zaman çelişkili durumlar yaşıyor olmamız sizi şaşırtmasın. Sonuçta gökyüzü gibiyiz bazen açıyor bazen kapıyoruz…

Ay sonunda zihinsel ve fiziksel olarak kendinizi yormamaya gayret edin. Önemli bir karar vermeniz gerekirse bunu bir kaç gün ertelemeyi deneyin. Zira ayı akrep dolunayı ile bitireceğiz…

Derinleşme, korku ve endişeler, kuruntulara kapılmamak adına peşinen sizi oyalayacak araştırma ve okumalar bulmanızı tavsiye diyorum. 27 Nisandan sonra cinsellik vb konular çok konuşulmaya başlayabilir. Bu konuyla ilgili olanlar konunun uzmanı terapistlere başvurabilirler. Sağlıkta genital bölge ve üreme organlarıyla ilgili muayenelerinizi yaptırabilirsiniz.

Güzel, sağlıklı, arındığımız bir Ramazan dilerim.

Sevgiler…

İlk olarak İzmir Yankıda yayınlanmıştı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade