VenüsYengeç2 Haziran Venüs Yengeç Burcunda; Yükselen Duygular

Haziran 2, 20210
venüs yengeç

Güzellik, estetik, aşk ve maddi kaynakların temsilcisi Venüs yani bilinen diğer adıyla Aphrodite, deniz köpüğünden ve deniz kabuğundan ortaya çıkmış ve Kıbrıs’ a gitmiş burada mevsim tanrıçaları Themis’in kızları tarafından karşılanarak giydirilmiştir. Sevgilisi ve çocuklarının babası Mars yani savaş Tanrısı Arestir. Kocası ise demirci Tanrı Hephaistostur. Elbette Venüs’ ün tek sevgilisi Ares olmamıştır, Hadesten ve hatta Poseidondan da çocukları vardır. Mitteki her adım bize Venüs’ ün bir başka burcu deneyimlemesini anlatır…

Doğum haritasında Venüs’ ün yengeç burcunda yerleşmesi sevgiyi anaç bir doğayla iletmeyi, sarıp sarmalamayı, duygusal temaları ifade eder. Sevgi, şefkat ve merhamet gösterme, etrafındaki insanlara empati yapabilme, su grubuna özgü sezgisellik ve beraberinde yengecin kırılganlığı, kaprislerini ifade eder.

Venüs yengeç serüveni

Bir süredir Venüs ikizler burcundayken deneyimlediğimiz entelektüel arayışımız yerini anaç duygulara bırakacak. Bu dönemde aile teması, duygusal paylaşımlar, şefkatli ve merhametli tavırlarımızla dikkat çekebiliriz. Sevdiklerimize yemekler yapabilir, sevecen, yumuşak anaç-babacan tavırlar takınabiliriz. Özellikle Venüs yengeç burcuna geçişiyle beraber Jüpiter ile olumlu açılar yapmaya başlayacak bu da verilecek sevginin ve desteğin koşulsuzca ve bazen de abartılı olabileceğine işaret ediyor. 10 Hazirana kadar derin, romantik ve duygusal taraflarımız ağır basabilir. Bu tarihten itibaren yaklaşan Venüs şiron karesi duygusal yaralar almamıza zemin hazırlayabilir, bu nedenle kutsal görünse de koşulsuz sevginin gözü karartmak, her şeyden vazgeçmek, büyük fedakarlıklar etmenin bir haddi olması gerekebilir. Elbette şifa bulabilmek için önce yaralı olmak gerekir!

12 Haziran haftası

Kesinleşen Venüs şiron karesine Satürn sert etkileşimleri de eklenecek dolayısıyla ikili ilişkiler de ve maddi konularda ani beklenmedik olaylara haberci olabilir. Uranyen prensipte mars Uranüs orta noktasını tetikleyeceği için ani ve dürtüsel olabiliriz. Baş ve mide hassasiyetleri görülebilir. Uzun süredir ertelenen sağlık muayeneleri yapılabilir, yarım kalan iş ve projeler ve tamamlanması gereken konuların yeniden gözden geçirilmesi, baskı ve engellerle karşılaşma, retro Merkür’ ünde yaratacağı yanlış anlama ve anlaşılmalar söz konusu olabilir. Kırıcı olmamak adına söylemlere dikkat etmek, dedikodulara kulak asmamakta fayda var.

Uranüs Satürn karesinin netleşeceği bu günlerde Venüs’te iş başında olacak. Dolayısıyla ilki ocakta gerçekleşen bu açı ocak ayının gündemini önümüze taşıyabilir. Hatırlarsanız bu tarihlerde Tromp, Biden kavgası, ülkemizde ise Boğaziçi rektör atamaları protestoları, Lgbt tartışmaları gündemimizdeydi.

15 Haziran haftası yine ani beklenmedik tanışmalar, eski sevgililerin dönüşü gibi sürpriz gelişmeler olabilir. Şubat ayı tanışmaları aşka dönüşebilir… 17 Haziranla birlikte Venüs Neptün etkileşimi yaratıcı çalışmalara, sanat, edebiyata kapı aralayabilir. Meditasyon, kukai, reiki gibi çalışmalar için çok uygun. Dua etmeyi karşılık beklemeden vermeyi, yardım etmeyi unutmayalım. Özellikle 21 haziran ayında akrepte olduğu bu gün enerjilerin sağaltılması adına özel çalışmalar yapabilir, tarot vb. danışmanlıklar alabilirsiniz.

21 Haziran sonrası giderek netleşen Venüs Plüton karşıtlığı içsel kuruntuları artırabilir. Kıskançlık, manipülasyon, beraberinde gelecek alınganlıklar ve kaprisler. Piyasalarda ani beklenmedik krizler ortaya çıkabilir. Olayları abartmaya meyilli olabiliriz. Bu tarihler arasında kaçma, kaçırılma olayları artabilir.

Sevgi ve farkındalıkla…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade