BasındaHaziran“Hayatın kendisi geçmiş ile gelecek arasındaki kesişme noktasındadır.”

Haziran 4, 20210
haziran burçlar

İki tutulma arasında sıkışmışlık hissinin baskın olduğu günlerden geçiyoruz. Ne yana dönsek batan yaralarımız var, yollar engebeli… Her şeye rağmen de ne kadar şükredecek şeyimiz var değil mi? Klasiktir bir teşekkür listesi yapmaya başlasak aldığımız nefesle başlar, attığımız adımla devam eder ve aslında hayatın bize ne çok şey sunduğunu fark ederiz.

Haziran ayına merkür retrosu ile başlıyoruz.

Bir gezegenin retrosu o gezegenin enerjisinin içine dönmesi çok iyi ortaya konulamaması anlamına gelir. Merkür yılda 3 kez retro yaparak bizi bizden alan yegane gezegenimizdir. Özellikle ikizler ve başak burçları açısından (kişisel gezegenleri bu burçlarda olanlar dahil) oldukça zorlayıcı bir enerjidir. Diğer taraftan söylenildiği kadar da kötü bir enerji değildir retrolar. Aslında bize içe dönme, gözden geçirme, yarım bırakılmış konuları tamamlama fırsatı sunar.

Dikkat eksikliği, değişken ruh halleri, akıl dağınıklığı, umursamaz insanlarla boğuşma, maymun iştahlı olma, çok konuşma, gevezelik etmemeye dikkat!

Aynı zamanda malumunuz eski arkadaşları arayabilir, ilk okul lise arkadaşlarınızla buluşabilirsiniz. Lise aşkınızla karşılaşabilir, eski sevgiliniz dönüş yapabilir, zihinsel faaliyetlerimiz içe yönelebilir, düşüncelerimizi paylaşmayabiliriz. İletişim problemleri olabilir. Kargolar yanlış teslim edilebilir. Seyahatnamede biletinizi yanlış alabilir, valizinizi kaybedebilirsiniz. Elektronik aletlerde bozulmalar olabilir. Alıngan, kırılgan, pireyi deve yapacak ruh halleri içine girebilirsiniz.

2 haziranda Venüs yengeç burcunda

Bir süredir venüs ikizler burcundayken deneyimlediğimiz entelektüel arayışımız yerini anaç duygulara bırakacak. Bu dönemde aile teması, duygusal paylaşımlar, şefkatli ve merhametli tavırlarımızla dikkat çekebiliriz. Sevdiklerimize yemekler yapabilir, sevecen, yumuşak anaç-babacan tavırlar takınabiliriz. Özellikle venüs yengeç burcuna geçişiyle beraber jüpiter ile olumlu açılar yapmaya başlayacak bu da verilecek sevginin ve desteğin koşulsuzca ve bazen de abartılı olabileceğine işaret ediyor. 10 Hazirana kadar derin, romantik ve duygusal taraflarımız ağır basabilir. Bu tarihten itibaren yaklaşan venüs şiron karesi duygusal yaralar almamıza zemin hazırlayabilir, bu nedenle kutsal görünse de koşulsuz sevginin gözü karartmak, her şeyden vazgeçmek, büyük fedakarlıklar etmenin bir haddi olması gerekebilir. Elbette şifa bulabilmek için önce yaralı olmak gerekir!

Haziran ayının tümüne hakim olacak bu durum özellikle ayın ilk haftası yengeç burcundaki marsın plutona karşıtlığıyla gölgelenebilir. Alıngan, kırılgan, pireyi deve yapan hallerin, aşkın bir öfke nöbetine dönüşebileceğini hatırlatmak isterim. Bu nedenle bu günlerde imkanınız varsa muhakkak spor yapmanızı tavsiye ederim. Diğer taraftan derinlemesine araştırılması gereken konularla ilgilenmek de size iyi gelebilir.

10 Haziran da ise yılın ilk güneş tutulması ikizler burcunun 19 derecesinde gerçekleşecek. Tutulma haritanın 9. evinde gerçekleşiyor dolayısıyla 3- 9 aksı konularını beraberinde gündemimize getiriyor. Eğitim, kardeşler, yakın çevre, kısa yolculuklar, fikir ve düşünceler, inançlar, dini temalar, uzun yolculuklar, uluslararası ticaret, üniversiteler, hukuki konular tutulmanın ana teması. Tutulma yöneticisi Merkür’ün retro olması geçmişte bıraktığımız bir takım konuların gündeme getirebilir. Tutulmanın detayları ve burçlara göre etkisini okumak için web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

Bu zorlu günlerde bizi biz yapan deneyimleri kabul ederek, akışta ve teslimiyette yaşayabilmeyi dilerim.

Sevgiler

İlk olarak İzmir Yankıda yayınlaşmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade