BaşakVenüs22 temmuz Venüs Başak Burcunda; Eder mi? Değer mi?

Temmuz 22, 20210
venüs başak

Güzellik, estetik, aşk ve maddi kaynakların temsilcisi Venüs yani bilinen diğer adıyla Aphrodite, deniz köpüğünden ve deniz kabuğundan ortaya çıkmış ve Kıbrıs’ a gitmiş burada mevsim tanrıçaları Themis’in kızları tarafından karşılanarak giydirilmiştir. Sevgilisi ve çocuklarının babası Mars yani savaş Tanrısı Arestir. Kocası ise demirci Tanrı Hephaistostur. Elbette Venüs’ ün tek sevgilisi Ares olmamıştır, Hadesten ve hatta Poseidondan da çocukları vardır. Mitteki her adım bize Venüs’ ün bir başka burcu deneyimlemesini anlatır…

Doğum haritasında venüs başak burcunda seçimlerinde özenli, dikkatli ve titizdir. Mantıklı seçimler yaptığı için beğenmesi zordur. Kriterlerine uymayan insanları ya hayatlarına almaz yada bir kaç eksik noktayı ısrarla düzeltmesi için karşı tarafı eleştirirler. Sevdikleri insanlara ve olaylara karşı bakış açıları faydalı olmaktır. İyi de ne işime yarıyor söylemi onların cevabını aradıkları en önemli sorudur. Zaman zaman sevgiyi gösterememek değer konusunda sorunlar yaşamasına neden olabilir.

Venüs başak serüveni

22 temmuzdan itibaren coşkulu, tutkulu bir burç olan aslandan başak burcuna geçecek olan venüs bir süredir coşkuyla verenlere öz değerini sorgulatarak merhaba diyebilir. Jüpiter karşıtlığı ciddi değersizlik ve depresif hissetme duygusunu artırabilir! Bu nedenle bu günlerde bir günlük tutmanızı, hissettiklerinizi mutlaka yazmanızı yazamayanlar için ses kaydı almalarını tavsiye ederim.

Hiç birimiz kusursuz değiliz, bizim değerimizi bir başkası belirleyemez. Zaman zaman yaşadığımız deneyimler bize böyle hissettiriyor olabilir. Bu duygu içimize yerleşmiş bir kara delik gibi büyüyebilir ama bu duygunun geçici olduğunu bilmeliyiz. Bir başkası yaptığında anlayışla karşıladığımız yönlerimize acımasızca yaklaşmak yerine bunun insanı bir duygu olduğunu bilmek, kendimize şefkatle yaklaşmak iyi gelebilir.

25- 31 temmuz arası özellikle venüsün ay düğümleri ve junoya karesi ikili ilişkiler ve maddi kaynaklar konusunda kadersel zorlanmalar getirebilir.

Kibir, gurur ve ilahi adaletin tecellisi…

Maddi tazminatlar…

Yeni ilişkiler ve ortaklıklarda başlangıçlar, kadersel tanışmalar…

1-4 Ağustos tarihleri arasında venüs uranüs etkileşimi fark yaratan, hiç bir detaydan kaçınılmayan, yaratıcı işler için fırsat sunabilir. Aynı anda gökyüzündeki satürn uranüs karesine merkür ve güneşin etkileşimi otorite ile çatışma, kırıcı sözlere neden olabilir.

10 Ağustosya kesinleşecek venüs neptün karşıtlığı maddi kayıplara, hayal kırıklıklarına, aldatma aldatılmalara, intihar vakalarına neden olabilir. Beraberinde pluton etkileşimi olayları manipülasyonla baskılama çabasıyla daha zorlayıcı bir enerjiye neden olabilir.

Doğru yatırım yapanlar için özellikle 11 Agustos venus pluto etkileşimiyle, ay Afrodit venuse kavusumuna gunese 33 açıyla büyük bir zenginlik verebilir.

13-14 Ağustos civarı çekirge baskınları, doğa olayları, ekin yangınları görülebilir.

14 Ağustosta aşk ve ilişkilerde nisan ayı sonunda deneyimlediğiniz bazı konuları yeniden gündeminize getirebilir.

Unutmayalım ki venüs başak burcunda özellikle emek vermekle ilgilidir. Bu nedenle süreç içerisinde “sevgi neydi? sevgi emekti” söylemleriyle motive olabiliriz ancak sevgi değmeyecek insanlar için saçını süpürge etmek değildi…

Ama verme dengesinin sağlandığı sağlam ilişkiler dileğiyle

sevgiler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade