BoğaVenüs28 Mayıs Venüs boğa burcunda; “Sahip Olmak ya da Olmak”

Mayıs 28, 20221
boğa

Güzelliğin, sanatın estetiğin burcu Venüs 28 Mayıs da yönetici olduğu burç boğaya geçiyor. Venüs boğa burcunda güçlü bir pozisyondadır. Haritasında Venüs’ü boğa burcunda olanların sevgi ve ilişki kurma biçimi ağır ve temkinlidir. Sağlam ve istikrarlı olmayı tercih eder. Boğaya özgü temalar ön plana çıkar dokunmak, koklamak önemlidir. Haz duygusu, huzur ve dinginlik birinci motivasyonudur. Maddi konularda güvence ihtiyacı ön olandadır.

23 Hazirana kadar venüs koçun aksine daha temkinli adımlar atacağımız bir döneme giriyoruz. İlişkilerimizde yavaş, istikrarlı ve sağlam adımlar atacağız. En azından beklentimiz bu yönde olacak. İstekler ön plana çıkarken, huzuru, uyumu, arzu ve tutkuları hayatımızın merkezine alacağız. Sevdiklerimize sıkı sıkı sarıldığımız, doya doya öptüğümüz dolu dolu bir ay bizi bekliyor.

Para ve kaynaklarımızı içinde bulunduğumuz ekonomik koşullarda artırmak adına kaygılarımız artabilir venüs boğada materyalisttir. Elindekini korumayı, sağlama almayı ve biriktirmeyi seçer. Şartlar böyleyken biriktirmek mümkün olmasa da kaynakları doğru kullanma ihtiyacımızı artabilir. Bu da bizi kıtlık bilincine sürükleyebilir.

“Ne kadar azsan, yaşamını ne kadar az görkemli kurmuşsan, o kadar çok şeyin var demektir ve görkemsiz yaşamın o denli büyüktür.”

E. Fromm

Venüs boğaya geçişini pluton karesini ardında bırakarak yapacak. Ayın sonunda doğru gerçekleştireceği ceres açısı iştahta artışlar, yeme ihtiyacı olarak dönebilir. Malumunuz kıtlık bilincinden bahsederken, insan doğasının kendisini korumak adına daha fazla yemeye de meyil ettiğini hatırlatmak isterim 🙂

6 / 11 haziran haftasında Venüs’ün junoya pozitif göz kırpışı beraberinde uranüs kavuşumu özellikle haritasında toprak ve su elementi olanlar için karmik tanışmalar, hızlı başlangıçlar, süregelen ilişkilerde evlilik teklifleri getirebilir. Venüs uranüs etkileşimleri hızlı başlayan ancak hızlı sonlanan, dürtüsel ve hazcı ilişkilere işaret eder. Venüs burada temkinli tavrını bir süreliğine bırakarak, aşka yelken açmamıza neden olabilir. Ortak projelerde şanlı bir dönem olmakta birlikte aniden ortaya çıkan anlaşmazlıklar ayrılıklara neden olabilir. Özellikle 11-12 haziran riskli bir dönem!

15 / 19 Haziran tarihleri arasında yaklaşan satürn kontağı nedeniyle hayata daha gerçekçi ve ciddi bakabilir, ilişkilerde kendimizi baskı altında hissedebiliriz. Sorumluluk almak ağır bir yüke dönüşebilir. Kendimizi değersiz ve başarısız hissedebilir. Maddi konularda ay sonunda karamsarlığa düşmek, köşeye sıkışmış hissetmemiz çok olası…

Başarı pek çok şey olsa da her şey değil, dünya enkarnasyonun da Venüs’ün sınavları bizi yeniden yeniden yorar. Haz duygusu tüm inançlarda sorgularız, felsefe haz duygusunu evire çevire ele alır. Kimi hazzı mutluluğa giden yol olarak görürken, kimi bunun bir yanılgı olduğunu söyler.

Evrense her şeyde olduğu gibi burada da denge ister…

Sevgiyle…

1 comments

  • Yasemin

    Mayıs 29, 2022 at 12:28 pm

    Güzellikler getirsin 💗

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade