BalıkMerkür3 Mart merkür balık; Masallar diyarında!

Şubat 28, 20230
merkür

Aklın, analizin ve zekanın temsilcisi Merkür 3 Martta balık burcuna geçiyor. Bu geçişle birlikte ateş ve su elementleri gökyüzüne hakim oluyor. Merkür analiz etmeyi, düşünmeyi, algılamayı, konuşmayı her türlü iletişim, anlaşma ve sözleşmeleri temsil eder. Bizler Merkür’ümüzle düşünür algılar ve ifade ederiz.

Astrolojide Merkür ikizler ve başak burçlarını yönetir. İkizler burcunda zeki, akıllı ve hınzırdır; başak burcunda ise analitik detaycı ve ayrıştırıcıdır. Bu nedenle Merkür’ün balık burcunda olduğu durumlara aklın yerini daha çok sezginin aldığı, semboller, rüyalar ve metaforlarla yol aldığımız bir süreci ifade eder. Elbette analitik olmasını beklediğimiz Merkür’ün balıktaki yerleşimi olumsuz anlamda hayal dünyasında yaşama, gerçekle yalanı ayırt edememe, yalan söyleme, dolandırma dolandırılma şeklinde de yansıyabilir.

Bir süredir kova burcunda seyreden merkür düşünme biçimimiz akılcı ve entelektüel, kelimelerimizi ise sıra dışı hale getirmiştir. 19 Martta kadar balık burcunda kalacak ve bizi de sezgisel, derin, rüyaları hareketli ve içimize dönme arzumuzun yoğun olduğu bir sürece sürükleyecek. Şiir, edebiyat, resim, müzik gibi yaratıcı çalışmalarla ilgilenebilir bu alanda güzel eserler ortaya koyabiliriz.

Merkür balık burcunda karmaşa, korku ve duygusal gelgitler yaratabilir! Kendimize yaratacağımız o sihirli, masalsı dünyanın içinde kaybolabilir, derinlere dalabiliriz. Başkasının acısını kendi acımız gibi derinden yaşayabilir, birini kurtarmaya çalışırken kendimizi zora sokabiliriz.

Önemli tarihler

  • 11 mart merkür uranüs sekstili ile farklı ve marjinal konuşabilme, yazabilme

  • 16 mart güneş merkür kavuşumu ile aşkın ve medyumik deneyimler ve Neptün’ünde bu kavuşuma eşlik etmesiyle birlikte dua, meditasyon, derinleşme ve yaratıcı çalışmalar. Bu tarihler arasında ilahi bir destek aldığınızı düşünebilirsiniz. Su ve toprak grubu burçlar beklenmedik bir destek görebilirler.

  • 17 mart itibariyle merkür Epimetheus fazını deneyimlemeye başlıyor. Daha geleneksel bir bakış açısına sahip olabilirsiz. Mars ile karesi halsizlik, bağışıklık sistemi sorunları, ani ve hızlı parlamalar, duygusal tepkiler olarak görüşebilir.

Sevgiler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade