BoğaMerkür4 Nisan merkür boğa; İki düşün, bir söyle!

Mart 26, 20231
burçlar

Merkür analiz etmeyi, düşünmeyi, algılamayı, konuşmayı her türlü iletişim, anlaşma ve sözleşmeleri temsil eder. Düşünce biçimimiz her şeydir! yaptığımız her şey düşüncelerimize hizmet eder! Merkür yılda üç bazen dört retrosuyla adından çok söz ettiren bir gezegen!

Merkür 19 martta başladığı çok seyrini 4 nisan itibariyle geride bırakıyor ve yılın ikinci retrosunu gerçekleştireceği boğa burcuna geçiyor!

Hazır mıyız?

Bu ara haberci Hermes’ in işleri yoğun. Merkür boğa; koç özgü hızlı, hareketli, zihinsel olarak sabırsız agresif, hevesli doğamızın gazını alacak! Boğa burcunda Merkür; koç burcunun aksine uzun uzun düşünmek, sağlam adımlar atmak, ölçmek biçmek ve sonra karar vermek ister. Öyle ki bu da çok uzarsa elimizdeki fırsatları kaçırmamız da kaçınılmaz olur. Ağır ve temkinlidir, düşünmeden konuşmaz, emin olmadan işine başlamaz.

Merkür Boğa süreci bizi ne getirir?

Yavaşlıyoruz, ayağımızı gazdan çekme zamanı!

21 Nisanda s pozisyona geçerek retro hareketine başlayacak. Bir gezegen retroya hazırlanıyorsa yavaşlar. Zihinsel odağımız para ve maddi konular! Belirlediğimiz hedefe yavaş fakat sağlam adımlarla gideceğiz. Venüs’ünde boğa burcunda olduğu bu dönemde aksi mümkün olamazdı. Müzikle, sanatla ilgilenebilir kaynaklarımızı bu konulara ayırabiliriz. Gökyüzündeki çifte etki haz duygusunun da yoğun olacağına işaret ediyor. İştahlarda artış, kilo artışına neden olabilir. Ramazan ayı gereksiz israfa yol açabilir. Boğa burcu haz ile ilgilidir. Haz ise dengede olduğunda büyük bir keyif verir. Bütün öğretiler, dinler aynı şeye vurgu yapar!

Hristiyanlık inancında ölümcül günahın dördü haz ile ilişkilidir!

 1. Latince: Superbia (İngilizce: pride): Kibir, kendini beğenmişlik (Lucifer’e atfedilmiştir)
 2. Latince: Avaritia (İngilizce: greed): Açgözlülük (Mammon’a atfedilmiştir)
 3. Latince: Luxuria (İngilizce: lust): Şehvet (Asmodeus’a atfedilmiştir)
 4. Latince: Invidia (İngilizce: envy): Kıskançlık, hasetlik (Leviathan’a atfedilmiştir)
 5. Latince: Gula (İngilizce: gluttony): Oburluk (Beelzebub’a atfedilmiştir)
 6. Latince: Ira (İngilizce: wrath): Öfke, yıkıcılık, gazap etmek (Baphomet’e atfedilmiştir)
 7. Latince: Acedia (İngilizce: sloth): Tembellik, miskinlik (Belphegor’a atfedilmiştir)

Bu süreçte ikili ilişkilerde de bağlanma, köklenmeye dair arzularımız artarken; cesur ve girişimci ruhumuzu bir süre sandıklara atabiliriz.

 

Önemli tarihler;

 

 • Merkür boğa geçişini balık burcuna geçmiş Satürn’le el ele başlıyor. Odaklanma gücümüz yüksek, işimizle ilgili sağlam bağlantılar kurabiliriz.
 • 6 nisanda kesinleşecek ve tekrarı 12 mayısta olacak merkür kuzey ay düğümü kavuşumu olumlu bağlantılar kurma fırsatı yaratabilir. Eğitim, ticaret, yeni anlaşma ve sözleşmelerle maddi kazanımları artırma fırsatı getirebilir. Bu günlerde başladığınız bir konuda 12 mayısta geri dönüş alabilirsiniz.
 • 11 nisan haftası küçük hesap hataları, mini dolandırıcılık durumları ortaya çıkabilir. Aklımız biraz dağınık! Stres nedeniyle ortaya çıkabilecek unutkanlıklar olabilir. Bir ajanda tutmak ve hatırlatıcı kurmak iyi olabilir. Merkür Retro’nun gölge etkileri görülmeye başladı!
 • Mülteci sorunları, bir kısım için bıçaklı yaralanmalar, askeri olaylar söz konusu olabilir.
 • 22 nisanda merkür tam Uranüs’le kavuşuma giderken, retro hareketine başlıyor. 15 derece boğa geçtiğimiz yıl gerçekleşen tutulmaları tetikliyor olacak burada durağan hareketine başlaması çokta hayra alamet değil. 20 nisanda gerçekleşen koç burcundaki güneş tutulmasının da sert etkileriyle birden fazla kez deneyimleyeceğimiz zorlu durumlar ortaya çıkabilir. Yine bu dönemde ülkemizde bazı sarsıntılar gündeme gelebilir. Zira marsın pozisyonu da çok rahatsızlık verici!
 • 14 mayısta yeniden durağanlaşan merkür 15 mayıs itibariyle ileri hareketine başlıyor! 14 mayısta ülkemizde gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri bakımından çok önemli! Merkür durağanken gerçekleşecek olan seçimde sandık başkanları, üyeler ve siyasi parti temsilcileri, aynı zamanda gönüllülere büyük iş düşüyor. Nitekim merkür durağanken akıllara durgunluk verecek dalgınlıklar, yanlış anlaşılmalar ve sorunlar olabilir. Trafoya kedi girebilir, sandığa da fare!
 • 5 derece merkür boğa burcu “kadere yön vereceğimiz” durumları ortaya çıkarıyor. Lütfen umudunuzu kaybetmeden üzerinize düşeni yapın!
 • 15 mayısta merkür ileri hareketine başlıyor! ve geçtiğimiz bir haftanın tekrarı niteliğinde gözden geçirme fırsatları getiriyor. Güneş 16 mayıs 2022 de gerçekleşen ay tutulmasını tetikleyecek! Bu tutulmayı hatırlamak isteyenler yazıma göz atabilir!
 • Seçim ikinci tura kalırsa 28 mayısta aslan burcuna geçen mars Plüton’a karşıt Jüpiter’den kare açılar oluyor olacak! Büyük patlama!
 • 4 haziranda kesinleşecek Merkür Uranüs kavuşumu yeni fikirlere kulak kabartma fırsatı, aydınlanmalar getirebilir. Depremler, ekonomik sorunlar olabilir! Diğer taraftan gündelik yaşamda zihinsel ve fiziksel olarak kendinizi yormamaya dikkat edin. Önemli bir karar vermeniz gerekirse bunu bir kaç gün ertelemeyi deneyin.
 • 12 haziranda merkür boğa burcunu terk ediyor ve yerini kıpır kıpır biz zihne ikizler burcuna bırakıyor!

 

Sevgiler

1 comments

 • Yasemin

  Mart 29, 2023 at 10:21 am

  Boğa Merkür frene basacağız ama, gündem pek de yoğun 🙂

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade