YayYıllık Yay Yorumu2023 yılı yay ve yükselen yaylar

Aralık 20, 20224
yay burcu yükselen yay

Merhaba Sevgili yay ve yükselen yaylar,

2023 yılı gerek tutulmalar açısından gerekse jüpiter geçişi açısından sizin burcunuz için destekleyici, haliyle ilerletici… Özellikle Jüpiter’in geçtiğimiz bahar aylarında koç burcuna geçişiyle birlikte deneyimlediğiniz 2023 fragmanını yılın ilk yarısına kadar yoğun bir biçimde yaşayacaksınız. Mayıs gibi koç burcunu terk eden Jüpiter 2024 yılında yeniden kısa bir süreliğine buraya dönecek. Jüpiter 5. evinize hareket katacak. Çocuk yapmayı düşünebilirsiniz, yaratıcılığınız artabilir. Bekar bir yaysanız talipleriniz artabilir, öyle ki seçim yapmakta kararsız kalabilirsiniz! Borsa ve riskli paralar alanında haritanızda Jüpiter’in konumuna göre şanslı bir dönemde olabilirsiniz. Yine de haritanız özelinde kaybetme riskiniz olduğunu unutmayın!

Jüpiter boğa

2023 mayıs itibariyle 6. evinizi renklendirecek olan jüpiter çalışma koşullarınızda değişiklikler yapmak isteyebilir, birlikte çalıştığınız kişilerle ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Diğer taraftan özellikle sağlık bu yıl önemli muayenelerinizi aksatmayınız. Evcil hayvan edinmeye karar verebilirsiniz. Jüpiter en son 5 ocak 2012 ile 12 Haziran 2012 de boğa burcundaymış bu süreçteki benzer konu başlıkları yeniden gündeme gelebilir.

Satürn balık

Bir süredir kova burcunda olan Satürn’de 7 Mart 2023 itibariyle balık burcuna geçiyor ve 2,5 yıl süren özel bir döngüye başlıyor. Satürn’ün 4. ev seyri eilenizle ilgili konularda sizi zorlayabilir. Ebeveynlerinizle ilişkileriniz bozulabilir veya onların hayatındaki bazı özel durumlar sizin gündeminizi meşgul edebilir. Anne ve babanız veya aile büyükleriniz sağlıklarına özellikle dikkat etmeliler. Ev değiştirmek, almak satmak, kariyerinizde bazı yapılandırmalara gitmek isteyebilirsiniz. Satürn 4 ev geçişleri kolay değildir bu nedenle haritanıza özel danışmanlık almanızı tavsiye ederim. Siz 16 aralık 1964- 17 eylül 1964 veya 24 Ocak 1994- 7 Nisan 1996 doğumlu bir akrepseniz; satürn döngünüz gelmiş demektir. Sizin için hassas ve zorlayıcı bir dönem başlıyor.

Pluton kova

Pluton 24 mart itibariyle 2043 yılına kadar kalacağı kova burcuna geçecek. Yavaş hareketiyle görüldüğü üzere girdiği ev konularında da aynı ağırlıkla dönüştüren deneyimler getirecek. Kova sizin 3. eviniz kardeşleriniz, yakın çevreniz dönüşümden nasibini alırken, sizin iletişim kurma biçiminiz baştan sona değişebilir. Zihinsel bir arınma dönemi başlıyor. Özellikle haritanızda sabit burçta gezegenler varsa önemli bir etkileşim alabilirsiniz.

Tutulmalar

2022 yılında tutulmalar boğa ve akrep burçlarında gerçekleşti. Bu yılda bu tutulmaların devamı niteliğinde iki tutulma gerçekleşecek. Sağlığınız, ruhsal durumunuz, iş koşullarınızla ilgili konular gündemini korurken, 2023 – 24 yılı tutulmaları sizin 11 ve 5. evlerinizde olacak. Dolayısıyla aşk ve ilişkileriniz, yaratıcılığınız ve keyif aldığınız konular, çocuklarınız, arkadaşlarınız ve sosyal çevreniz, kariyerinize dair getiriler ana gündeminiz olmaya başlayabilir. Jüpiter’inde desteğiyle yeni bir aşk başlayabilir, özellikle natal haritanızda mars ve venüsün kanumlarına göre! Aileye yeni bir üye katılabilir, bu nedenle evinizde değişime gidebilirsiniz. Belki de sevgilinizle birlikte yaşama kararı alırsınız. İş yaşamınızda bir süredir verdiğiniz emeğin karşılığını almayı umabilirsiniz.

Retrolar

Her yıl olduğu gibi bu yıl da retrolar bize dur biraz nefes al diyecek! Özellikle retrolarıyla meşhur merkür 30 aralık – 19 ocak arası oğlak burcunda, 21 nisan ila 15 mayıs arası boğa burcunda, 24 ağustos – 16 eylülde arası başak burcunda retro yapacak. Sırayla size para, sağlık ve iş yaşamı, kariyerinizle ilgili konularda gözden geçirme fırsatı sunacak. 23 temmuz – 4 eylül arası sizin burcunuz aslanda retro yapacak olan venüs 9. evinize hareket katacak. Sizin burcunuza olumlu açılar yapacak olan retro eğitimler, yurt dışı konuları, yabancı ülkeler, uzun seyahatler konusunda fırsatlar sunabilir. Yeni bir eğitim almak yeni harcamalar getirebilir.

Yorumların genel olduğunu hatırlatır, haritanız özelinde danışmanlık alarak detaylı öngörü almanızı tavsiye ederim.

Mutlu, sağlıklı, aşk dolu bir yıl dilerim.

4 comments

 • İlknur Çınar

  Aralık 20, 2022 at 10:25 pm

  Teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim.

  Reply

  • İlknur Çınar

   Aralık 20, 2022 at 10:26 pm

   Mutlu ve sağlıklı bir yıl dilerim

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade