Aylık Başak YorumuBaşakAğustos 2021 & Başak ve Yükselen Başak Burçları

Temmuz 31, 20210
başak burcu

Ağustos ayı güneşinde aslan burcunda seyahati sizin 12. evinizde gerçekleşecek. İnzivada olmak isteyeceğiniz içinize dönme arzusunda olduğunuz bir ay olacak. Adeta hayatı kontrol edemediğinizi düşünebilir, daha spiritüel konularla ilgilenebilirsiniz. Bu süreçte sorunlarda dahil bazı şeyleri görmezden gelmeniz gerekebilir. İçsel korkularınızın ve endişelerinizin artmasını istemiyorsanız bilinçdışı konularla ilgilenmek size iyi gelebilir. Dedikodu, söylentiler biraz keyfinizi kaçırabilir.

Venüs ve marsın da ay genelinde 1. evinizde hareket edecek olması biraz olsun kendinize yatırım yapmanızı sağlayabilir, kişisel zevklerinizle ilgilenebilir, fiziksel görünümünüzde değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Estetik, kozmetik ve moda ile ilgilenebilirsiniz. Dışarıdan rekabetçi, eleştirel ve aceleci görünebilirsiniz. Mars transitleri genellikle biraz agresif olmanıza neden olabilir! Sağlığınıza dikkat edebilirsiniz. Bağışıklık sorunları, bağırsak problemleri, kan dolaşımı, enfeksiyon ile ilgili konularla mücadele etmek zorunda kalabiliriz. Bu nedenle öncesinde beslenme düzenimize dikkat etmek, vitamin almak ve hayatımıza sporu dahil edebilmek çok önemli!

Alkol ve ilaç alımı, gıda zehirlenmelerine karşı dikkatli olmakta fayda var…

1- 6 Ağustos civarında merkür uranüs karesinin etkilerini hissedeceğiz. Marjinal fikirler, yaratıcı çalışmalar için verimli zamanlar. Algı ve sezgilerimiz artabilir. Diğer taraftan satürn karşıtlığıyla baskı altında olduğumuzu düşünebilir, otorite ile sorunlar yaşayabiliriz. Astlarınızla ilişkilerinizde dikkatli olmalısınız.

Aslan yeni ayı

8 ağustosta haritanızın 12. evinizde aslan burcunda bir yeniay gerçekleşecek. Yeni aylar heyecan verici yeni başlangıçların habercisi bir tohum atma fırsatıdır ancak bur fırsat oluşmadan önce hayatımızda bir belirsizlik, yol yön kaybı içe dönük olma hali içinde oluruz o nedenle yeni ayların öncesinde kendimizle baş başa kalmak, dinlenmek için çok uygun zamanlardır. Yeni ay içimizde kıpırdayan yeni bir duyguya yer açar…

Aslan burcu hayata yaratıcı, pozitif bakabilmeyi, neşeyi, keyfi ve sahneyi ifade eder. Yeni ay bulunduğu sabit yıldız itibariyle ego, kibir ve yıkıcı duygulara işaret ediyor. Duphe sabit yıldızı, büyük bir gücü, sanatı, estetiği ve şansı ifade eder ancak olumsuz yönüyle yıkıcı bir kibri, baskın olmayı, güç zehirlenmesini ifade eder. Beraber çalıştığınız iş arkadaşlarınızla ilişkilerinizde ortak yaratıcı çalışmalar yapabilirsiniz, diğer taraftan ilişkilerinizde sert söylemler olabilir. Arkanızdan konuşulduğu kulağınıza gelebilir.

Psikolojilerimiz ise 9-14 ağustos tarihlerinde merkür jüpiter etkileşimiyle duygularımız ya fazlasıyla iyimser yada fazlasıyla kötümser iki uçta seyredebilir. Dengede kalmaya çalışmalısınız! 17 Ağustos sonrası Venüs’ün de terazi burcuna geçişiyle birlikte dürüst, istikrarlı yapılandıran kalıcı ilişkiler için anlamlı adımlar atabilirsiniz. Maddi kaynaklarınızı artırmak adına önünüze çıkan fırsatları değerlendirirken büyük riskler almamalısınız.

Kova dolunayı

Ayı ise sizin 6. evinizde gerçekleşecek olan kova dolunayı ile kapatacağız.

Dolunaylar bir sürecin bitmesi bir başkasının başlamasını ifade eder ancak tek anlamı da bu değildir. Eşitlik, adalet, ilişkilerde denge kurabilmeyi ifade eder. Artık olgunlaşmanın, emek verdiğimiz şeylerin sonuçlarının bir bir toplandığı süreçleri ifade eder. Dolunayın etkisiyle özellikle bacak ağrıları, diz ve kemik problemleri yaşayabilirsiniz. Bir evcil hayvan edinmeye karar verebilir, barınaklarda aktif rol alabilirsiniz. İş yaşamınızda keskin kararlar verebilir, gündelik rutinlerinizde sizi baskıladığına inandığınız durumları özgürlüğünüzü ilan ederek sonlandırabilirsiniz.

Sevgilerimle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade