AydolunayMakaleyeniayDolunay ve yeni ay evlerde?

Haziran 25, 20230
dolunay evlerde
astro_2gw_dolunay_yeni_ay_hw.58150.147670

Dolunay ve yeni ayı anlayabilmek için onların ne ifade ettiğini bilmek gerekir. Neden dünyamız için bu kadar önemli hiç düşündünüz mü? Güneş şems; altınla, ay kamer; gümüş ile temsil edilir. Ay’ en yakın dostu Şems’i dir. Ayın hızından dolayı peyk-i felek denmiştir. Ay dünyanın uydusu ulak olarak anılır. Çok eskiden beri insan için çok önemlidir. İnanışa göre Kamer parlaksa hayvanların bedenleri daha güçlü, kılları daha uzun, sütü ise daha fazladır. Ay ışığı nem getirir bu nedenle de bu ışık altında kalan maddelerin bozulacağı düşünülür. Ayın dönüşü yani başladığı yere gelmesi 28 gündür. 28 menzile işaret eder. Ay çok eskiden beri su ve tarımla ilişkilidir. Kadınların üreme döngüsü ayın dönüşüyle bağlantılıdır.

Farklı kültürlerde ay farklı adlarla anılır. Lunar, Hekate, Kynthia ve Selene, Elatha, Hjúki ve Bil, Losna, Máni gibi farklı isimleri vardır. Mısır’da ay Nil nehrinin koruyucusu su tanrısıdır. Türk mitolojisinde ay dede yani erkektir. Diğer pek çok mitolojide ise dişil bir arketiptir.

Ayın hareketleri!

Ayın hareketleri ayın fazlalarını oluştur. Bunlardan yeni ay ve dolunay astrolojide özellikle konuştuğumuz en önemli farzlardan biridir. Yeni ay ay ve güneşin yan yana gelmesi ayın güneşin ardında kalarak gökyüzünde görünmediği aşamadır. Bir bilinmezliği, beraberinde gelebilecek yeni bir başlangıca işaret eder. Dolunay ise ayın gökyüzünde en parlak konumudur. Dünyamızı aydınlatır ve Ay’ın bulunduğu burç konuları göz önüne serilir. Her yeni ay ve dolunayın elbette doğası farklıdır. Hangi burçta gerçekleştiği hangi evde olduğu hangi açıları aldığı önemlidir. Haritamızın vaadine göre yeni ay ve dolunayın gerçekleşti ev konuları önem kazanır.

Yükselen burcunuzu biliyorsanız, yeni ayın ve dolunayın haritanızda hangi eve düştüğünü bulmanız kolay. Örneğin; siz bir yükselen kovaysanız, ikinci eviniz balık üçüncü eviniz koç burcu olacaktır. Elbette whole ev sistemine göre de değil de placidus ev sistemine göre düşünürseniz bu yorum değişebilir. Yukarıdaki haritalardan farklı anlayabilirsiniz. Dolunay ve yeni ayın gerçekleştiği dereceye göre haritanızda hangi evde gerçekleştiğini bulduktan sonra sizin için ana temanın ne olduğunu belirleyebilirsiniz.

Dolunay ve yeni ay evlerde;

Dolunay ve yeni ay 1. Evinizdeyse; Birinci ev ben ve biz hattını harekete geçirdiğini için bu süreçte odağınız kendinize, tutumunuza yöneliktir. Kendinizi nasıl ifade ediyorsunuz, tutumunuz nasıl önem kazanır. Cesur bir o kadar da atılgan olursunuz. Etrafınızdaki insanlardan ziyade kendinizi önemsediğiniz bir dönemdir. Dolunaysa özellikle gergin olabilirsiniz, etrafınızdaki insanların sizin sabrınızı zorladığını düşünebilirsiniz.

Dolunay ve yeni ay 2. Evdeyse; Maddi, manevi kaynaklarınızın önem kazandığı bir süreç. Odağınız kaynaklarınızı artırmaya dönük olabilir. Alma verme dengesini sağlamak bu dönemde önem kazanabilir. Hak ettiğiniz değeri alabiliyor musunuz? Yoksa tepkinizi ortaya koymanız mı gerekiyor? Düşünürsünüz. Harcamalarınız artabileceği kadar, kazanımlarınızda artabilir.

Dolunay ve yeni ay 3.Evdeyse; İletişimin çok önem kazandığı bir dönemdir. Dolunaydaysa özellikle söylemleriniz sertleşebilir. Fikir ve düşüncelerinizde netleşebilirsiniz. Kardeşiniz, yakın çevreniz ve akrabalarınızın yaşamında gelişmelere dahil olabilirsiniz. Onlarla ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Kısa bir yolculuk, ticari bir girişim, araç alım satımı söz konusu olabilir. Yeni anlaşma ve sözleşmeler gündeme gelebilir.

Dolunay ve yeni ay 4. Evdeyse; Aileniz, kökleriniz ve evinizle ilgili konular önem kazanır. Evde birtakım değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Ailenizle ilgilenebilir ebeveynlerinin sağlığına yönelebilirsiniz. İş ve kariyer yaşamınız aile ve evliliğiniz önem kazanabilir. Aileye yeni bir üye katılabilir, memleket ziyareti yapabilirsiniz. Kişisel anlamda istekleriniz önemlidir. Ev almak ev satmak gibi konular dikkat çekebilir.

Dolunay ve yeni ay 5. Evdeyse; keyif aldığınız konularla ilgilenebilir, yaratıcı işlere zaman ayırabilir, eğlenmek isteyebilirsiniz. Bu alan flört ile de ilişkili olduğu için yeni bir flört heyecan verici bir yakınlaşma söz konusu olabilir. Süregelen ilişkiniz de yeni bir karar alabilirsiniz. Bir kısım için çocuklarıyla olan ilişkileri gündeme gelebilir, aileye yeni bir çocuk dahil olabilir.

Dolunay ve yeni ay 6. Evdeyse; iş ve çalışma koşullarınız önem kazanır. Sağlığınızla ilgili bir konu, doktor muayenesi gündeme gelebilir. Dolunay doğasında bir hastalıkla mücadele etmek durumunda kalabilirsiniz. Yeni bir beslenme biçimi yaratmak, bir egzersiz programına dahil olmak iyi gelebilir. Ruhsal ve fiziksel sağlığınız için harekete geçebilirsiniz. İş arkadaşlarınızla ilişkileriniz iyileşebilir veya yeni ay veya dolunay doğasında kötüleşebilir. İş yerinizde birtakım düzenlemeler yapmak eğer siz bir işverene iseniz çalışanlarınızla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Yeni projeler açısından olumlu bir süreç olabilir.

Dolunay ve yeni aylar karşıt evleri etkiler!

Dolunay ve yeni ay 7. Evdeyse; ikili ilişkiler, ortaklıklar ve evliliğiniz önem kazanacaktır. Dengeli ve adil olmak bu süreçte en önemli konu olabilir. Kendi ihtiyaçlarınızla karşı tarafın ihtiyaçları arasında kalabilirsiniz. Eğer evdeyseniz veya ortaklı bir iş içindeyseniz; yeni ay ve dolunay doğasında olumlu ya da olumsuz bazı gelişmeler olabilir. Özellikle dolunay ise karşı tarafla ilişkilerinizde gerginlikler olabilir. Süregelen gerginliği sonlandırmak, diplomatik yollarla barışçıl çözümler üretmek mümkün. Yeğeniniz gündeme gelebilir.

Dolunay ve yeni ay 8. Evdeyse; maddi kaynaklarınız, harcamalarınız, özellikle başkasından edindiğiniz gelirler ana temadır. Bu dönemde beklenmedik bir borç, bir harcama veya bir ameliyat gündeme gelebilir. Alma verme dengesi önem kazanır. Gelir gider dengesi yapmakta zorlanabilirsiniz. Miras ve nafaka yoluyla gelen gelirleriniz odağınız olabilir. Eşinizin kaynakları, maaş artışı veya harcaması olabilir. Ortaklarınızla aranızda para kaynaklı tartışmalar ya da uzlaşmalar olabilir.

Dolunay ve yeni ay 9. Evdeyse; dikkatiniz inançlarınız fikirleriniz ve dünya görüşünüze odaklanabilir. Astroloji hukuk ve felsefe gibi konulara ilginiz artarken yeni bir eğitim almaya karar verebilir, üniversite ve akademik konular gündeme gelebilir. Eğer tüm bunlarla ilgimiz yoksa yurtdışı vize alma, seyahat etme konuları önem kazanır. Eşinizin ailesi bu süreçte ana gündeminiz olabilir, uzaktan bir akrabanızdan haber alabilirsiniz. Sosyal medya reklam gibi konularla ilgilenme zamanı!

Dolunay ve yeni ay 10. Evdeyse; iş ve kariyeriniz önem kazanacaktır. Toplum önünde gelebileceğiniz en yüksek noktayı anlatan bu ev bir kısım için iş statü değişikliği, bir kısım için evlilik boşanma nişanlanma gibi durumları getirebilir. Patron ve yöneticilerle olan ilişkinizi gözden geçirebilirken, dolunay ve yeni aya göre gerginlik veya destek görebilirsiniz. İş fırsatları, ev almak ev satmak önemli konular arasındadır. Ebeveynlerimizle ilişkilerimiz dikkat çekecektir.

Dolunay ve yeni ay 11. Evdeyse; arkadaşlarımız ve sosyal çevremizin önem kazandığı, hobilerimiz ile ilgilendiğimiz bir süreç başlayabilir. Yeni bir sosyal çevreye girmek, kariyer gelirlerinizi artırmak isteyebilirsiniz. Yardıma ihtiyaç duyan insanlara yardım etme arzunuz artabilir. Bir arkadaşınızın hayatındaki gelişmeye dahil olabilir, bazı arkadaşlarınızla ilişkilerinizi sonlandırabilir, bazılarıyla yalnızca uzaklaşabilirsiniz. Üvey çocuğunuz varsa onlarla ilişkilerinizde dikkatli olmalısınız.

Dolunay ve yeni ay 12. Evdeyse;  bu alan gizli saklı konuları, bilinç dışı durumları tetikleyiciyi için içe dönme ihtiyacınız artabilir. Her ne yapıyorsanız kimse görmesin istersiniz, diğer taraftan arkanızdan çevrilmiş bir iş veya dedikodu açığa çıkabilir. Platonik duygular, hassasiyetler artabilir. Bu süreçte rüyalarınız sizinle konuşacağı için bir rüya günlüğü tutabilirsiniz. Spiritüel çalışmalarla ilgilenmek, kukai, reiki thetahealing gibi çalışmalara zaman yaratmak, film izlemek kitap okumak iyi gelebilir. Ruhsal sağlığınızı düşünerek terapi alabilirsiniz. Gizli saklı konulara çekilmemeye dikkat etmelisin!

Tüm bu olasılıklar elbette sizin haritanızın vadetmesi koşuluyla gerçekleşebilir. Hiçbir tutulma, yeni ay, dolunay veya transit; kadersel olarak haritanızda var olmayan bir şeyi getiremez. Bu nedenle doğum haritanıza ve göstergelere hâkim olmalısınız.

Eylül’de başlayacak temel ve orta seviye derslerine katılmak için başvuru yapabilirsiniz.

Sevgiler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade