Aylık Başak YorumuBaşakHaziran 2021 & Başak ve Yükselen Başak

Haziran 1, 20210
Başak

5 Mayısta Merkür ikizler burcuna yani sizin 10. evinize giriş yaptı. Kariyere dair hedefleriniz gözden geçirdiniz, yeni planlar yaptınız, zihnen toplum önünde görünürlüğünüzü önemsemiş olabilirsiniz. Konuşan fikir beyan eden ve dikkatleri üzerinize çeken bir görüntü verdiğiniz bu süreçte sizin için kolay olmayacak bir süreç başlayacak. 30 Mayıs itibariyle yine burada Merkür retro yapmaya başladı. Dolayısıyla bu bir ay içinde deneyimlediğiniz konuları yeniden önünüze getirebilir. Merkür sizin yönetici gezegeniniz olduğu için bu ay içinde sağlığınızla ilgilenebilir, zaman zaman kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz. Özellikle kariyer alanınızda değerlendirme yapmanız gereken bir süreçtesiniz.

Haziran ayının ilk haftasında yengeç burcunda ilerleyen mars procyon yıldızı ile kavuşarak plutoya karşıt yapacak, özellikle 5-6 haziran tarihlerinde karmik yüzleşmeler yaşayabilir. Mars yengeç burcunda zararlıdır, Plüton ile temasıyla birlikte bastırılmış tüm duyguların sert bir biçimde gün yüzüne çıkmasıyla yüzleşebiliriz. Sert koşullarla mücadele etmek zorunda kalabilir, bu gücü yaratıcı çalışmalarla açığa çıkarabiliriz. Bu karşıtlık sizin 5 ve 11 evlerinizde olduğu için ilişkinizde beklenmedik krizler ortaya çıkabilir. Çocuklarınızla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz, Yaratıcı çalışmalarla sert enerjileri sağaltmanızı tavsiye ederim.

2 Haziranda Venüs ikizler burcundan yengeç burcuna yani sizin 11. evinize geçiş yapacak dolayısıyla sosyal çevrenizle ilişkileriniz güçlenebilir, etrafınızı sevgiyle sarıp sarmalayabilirsiniz, kariyerinizin getirileri sizi sevindirebilir. Aynı zamanda bu dönemde aile teması, duygusal paylaşımlar, şefkatli ve merhametli tavırlarımızla dikkat çekebiliriz. Sevdiklerimize yemekler yapabilir, sevecen, yumuşak anaç-babacan tavırlar takınabiliriz. Özellikle Venüs yengeç burcuna geçişiyle beraber Jüpiter ile olumlu açılar yapmaya başlayacak bu da verilecek sevginin ve desteğin koşulsuzca ve bazen de abartılı olabileceğine işaret ediyor. 10 Hazirana kadar derin, romantik ve duygusal taraflarımız ağır basabilir. Bu tarihten itibaren yaklaşan Venüs şiron karesi duygusal yaralar almamıza zemin hazırlayabilir, bu nedenle kutsal görünse de koşulsuz sevginin gözü karartmak, her şeyden vazgeçmek, büyük fedakarlıklar etmenin bir haddi olması gerekebilir.

21 haziranda güneşinde bu alana gelmesiyle birlikte sosyalleşmeye hazırlanın.

10 Haziran da yılın ilk güneş tutulması 19 derece ikizler burcunda gerçekleşecek bu tutulma sizin haritanızın 10. evinde gerçekleşiyor. Dikkatinizin tümüyle işini kariyerinize yönelebilir. Merkür’ün de retro olması nedeniyle yeni iş anlaşmaları için mecbur değilseniz beklemenizi tavsiye ederim. Toplum önünde statünüz değişebilir, ev iş yeri değişiklikleri, taşınmalar söz konusu olabilir.

11 Haziran itibariyle marsta yengeç burcundan aslan burcuna geçerek sizin 12. evinize girmiş olacak. Bilinçdışı korkularınızı harekete geçirebilir, arkanızdan konuşulan bir takım söylentiler kulağınızı gelebilir bu da sizi tedirgin edebilir. İçinize dönmek, sakinleşmek, meditasyon gibi çalışmalar size iyi gelebilir.

Sevgilerimle

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade