Aylık Yay YorumuYayHaziran 2021 & Yay ve Yükselen Yay

Haziran 1, 20210
Yay

5 Mayısta Merkür ikizler burcuna yani sizin 7. evinize giriş yaptı. Sizin için tutulmalarında yoğun etkisi altında olduğunuz önemli bir dönem başlamış oldu. 7. ev her türlü ikili ilişki ama özellikle eşiniz ile olan durumları ifade eder. Bir süredir Merkür burada hareket ederek aslında size neleri gözden geçirmeniz gerekeceğinin ipuçlarını verdi. Merkür aynı zamanda sizin kariyer evinizi de yönettiği için kariyeriniz adına bir takım adımlar atmış olabilirsiniz. Retro boyunca bu adımları yeniden değerlendirme fırsatı elde edeceksiniz.

Haziran ayının ilk haftasında yengeç burcunda ilerleyen mars procyon yıldızı ile kavuşarak plutoya karşıt yapacak, özellikle 5-6 haziran tarihlerinde karmik yüzleşmeler yaşayabilir. Mars yengeç burcunda zararlıdır, Plüton ile temasıyla birlikte bastırılmış tüm duyguların sert bir biçimde gün yüzüne çıkmasıyla yüzleşebiliriz. Sert koşullarla mücadele etmek zorunda kalabilir, bu gücü yaratıcı çalışmalarla açığa çıkarabiliriz. Bu karşıtlık sizin 2 ve 8. evlerinizde gerçekleşeceği için maddi krizler, öz değer sorunları ile baş etmek zorunda kalabilirsiniz. Bu günlerde mümkün mertebe sakin ve sağduyulu kalmaya çalışmalısınız.

2 Haziranda venüs ikizler burcundan yengeç burcuna yani sizin 8. evinize geçiş yapacak dolayısıyla evde daha çok vakit geçirmek, değişiklikler yapmak, ebeveynlerinizle ilgilenmek isteyebilirsiniz. Eviniz için yeni masraflar yapabilir, borca girebilirsiniz. Cinsellik konuları ile ilgilenebilir, korku ve endişeler yaşayabilirsiniz. Bu dönemde aile teması, duygusal paylaşımlar, şefkatli ve merhametli tavırlarımızla dikkat çekebiliriz. Sevdiklerimize yemekler yapabilir, sevecen, yumuşak anaç-babacan tavırlar takınabiliriz. Özellikle Venüs yengeç burcuna geçişiyle beraber Jüpiter ile olumlu açılar yapmaya başlayacak bu da verilecek sevginin ve desteğin koşulsuzca ve bazen de abartılı olabileceğine işaret ediyor. 10 Hazirana kadar derin, romantik ve duygusal taraflarımız ağır basabilir. Bu tarihten itibaren yaklaşan Venüs şiron karesi duygusal yaralar almamıza zemin hazırlayabilir, bu nedenle kutsal görünse de koşulsuz sevginin gözü karartmak, her şeyden vazgeçmek, büyük fedakarlıklar etmenin bir haddi olması gerekebilir.

21 haziranda güneşinde bu alana gelmesiyle tüm dikkatinizde tümüyle borçlar, alacaklar, vergi ve nafakalar yada sağlığınızla ilgili operasyonlara kayabilir.

10 Haziran da yılın ilk güneş tutulması 19 derece ikizler burcunda gerçekleşecek bu tutulma sizin haritanızın 7. evinde gerçekleşiyor. Eğer evliyseniz kötü giden ilişkinizde sert sonlanmalar yaşayabilirsiniz. İyi giden ilişkiler için ciddi adımlar atmaya karar verebilirsiniz. Bu alanda özellikle kişisel gezegenleriniz varsa sizin toplum önündeki duruşunuzu değiştirecek gelişmeler, kişilik ve kimliğinizde bir yenilenme, bireysel tutumunuzda ciddi değişimler olabilir.

11 Haziran itibariyle marsta yengeç burcundan aslan burcuna geçerek sizin 9. evinize girmiş olacak. Böylece özellikle uzak yolculuklar yapmak, yeni kültürler tanımak, yeni bir eğitime başlamak isteyebilirsiniz. Hukuki konular gündeminizdeyse mücadele etmeniz gereken durumlar olabilir. Fikirlerinizi hararetle savunurken fazlasıyla dominant olmamaya gayret etmelisiniz.

Sevgilerimle

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade