Aylık Başak YorumuBaşakKasım 2021 & Başak ve Yükselen Başak Burçları

Ekim 31, 20210
kasım başak

Merhaba sevgili başaklar, ekim ayı maddi konulara odaklı olduğunuz bir aydı kasım ayıyla birlikte iletişim konuları, eğitimler, seyahatler artabilir.

Kasım ayını 5 Kasımda gerçekleşecek yeni ayla karşılayacağız. Saatler 00.14 gösterirken akrep bucunun 12 derecesinde Alpheca yıldızında bir yeni ay gerçekleşecek.

Biliyorsunuz ki yeni aylar yeni başlangıçları ifade eder, yeni başlangıçlar ise bazen keskin bitişler sonrasında gelir. Yeni aydan 2 önce ay balzamik faza geçmiş olur. Balzamik bildiğimiz üzere sirke ile yan yana kullanılan bir kelime, dilimize İngilizceden geçmiş. Yumuşatıcı, huzur veren ve dinlendiren anlamlarına geliyormuş. Araştırırken gülümsetti astroloji de ay fazlarını sosyal medyada şöyle bir araştırdığınızda milyon tane korkunç senaryo okuruz oysa ki… Buradan da anlaşılacağı üzere yeni ay öncesinde ki iki gün bize sunulmuş bir fırsat. Dinlenmek, içe dönmek, dua etmek, meditasyon, kukai gibi çalışmalar yapmak içsel huzuru yakalamak için bir fırsat sunabilir. Kış uykusuna çekilmişsiniz gibi düşünün 🙂

Yeni ay haritanızın 3. evinde gerçekleşiyor. Marsın da burada yeni aya eşlik etmesiyle birlikte mücadele alanınız da 3. ev konularına kayıyor. Tutkulu, arzu ve isteklerimiz için savaşmaya yatkın, zihinsel olarak kuruntulu, kaybetmeyi asla kabul etmeyecek kadar hırslı, kimi zaman kıskançlığında çok baskın olduğu bir dönemdeyiz. Zihinsel olarak kuruntularınız artabilir. Merkür de yeni ay sonrasında akrep burcuna geçiyor ve 25 kasıma kadar burada kalıyor. Merkür akrep serüveni boyunca karanlık yönlerimizle yüzleşmemizi sağlayacak, kimi zaman zihnimizde müthiş bir arınmaya yol açacaktır! yönetici gezegeniniz merkürün burada konumlanması sizin yakın çevrenizle ilişkilerinizi gözden geçirmenize, kardeşler, akrabalar ve komşularla ilişkilerinizde dürtüsel olmanıza neden olabilir.

11 kasım ve ay ortasında ilişkilerinizde beklenmedik durumlar söz konusu olabilir, olayları abartmalaya meyilli olabilirsiniz. Ağzınızdan çıkanlar sert ve kırıcı olabilir, benzer biçimde kırıcı söylemlere maruz kalabilirsiniz. Alt bantta kariyer ve maddi kaygılarınız olabilir. Ticaretle uğraşıyorsanız bu süreçte ani girişimler yapmamanızı tavsiye ederim.

6 Kasımda venüs oğlak burcuna girerek sizin 5. evinizi renklendirecek. İlişkilerinizde daha ılımlı, yavaş ve sağlam ilerlemek isteyebilirsiniz. Çocuklarınızla ilgilenebilir, yatırımlarınızı risk içermeyen bir alana taşımak isteyebilirsiniz. Zira venüs aralık ayında bu alanda retro yapacağı için sizi bu konularla fazlasıyla meşgul edecek.

17-21 kasım Merkür Neptün olumlu etkileşimleri yaratıcı çalışmalar için fırsatlar sunabilir, söylemlerinizi yumuşatabilir, ortağınızdan veya eşinizden destek alabilirsiniz. Diğer taraftan özellikle 17 kasımda marsın uranüsle karşıtlığı sizi dürtüsel hale getirebilir, aileniz ve yakınlarınızla çalışmalardan kaçınmalısınız, bir yandan destekleyici açılar varken bir yandan sert açıların yoğun olduğu bir ay, doğru enerjiyi çalıştırmak sizin elinizde!

19 Kasımda gerçekleşecek olan Alogoloid tutulma sizin 9. evinizde, tutulmalar etkilerini zaten göstermeye başladı ancak önümüzdeki 6 ay içinde görülmeye devam edecek. Bu tutulma sizin için yurt dışı, yabancı ülkeler, uzun seyahatler, yeni eğitimleri gündeme getirebilir. Eşinizin ailesiyle ilgili sert gündemler söz konusu olabilir. Eğer süregelen bir mahkemeniz varsa sizi yorabilir veya haritanıza göre sonuca bağlanabilir.

24 kasımda yay burcuna geçmeden anaritik derecede konumlanacak merkür bir konuda derinlemesine araştırma yapmak, öğrenme isteği gelişebilir. Güneş de beraberinde 4 evinizde olağağı için dikkatiniz evinize yönelebilir, yoğun bir ayın sonunda evinizde uzun vakitler geçirip, ayaklarınızı uzatıp kitap okumak isteyebilirsiniz.

27 kasım tarihlerinde venüsün mars ile olan güzel etkileşimine neptün de eşlik edecek, sevginin, arzunun, romantizmin arttığı bu evrede tüm ilişkilerimizde daha ılımlı, uyumlu ve sempatik olabiliriz. Bu tarihler Algol tutulmasının ilk etkilerini göreceğimiz zamanlar. Sanata ve yaratıcı yanlarınızı açığa çıkarabilir, iş yaşamınızda destek görebilirsiniz.

Özellikle kişisel haritalarınız da boğa, akrep, aslan ve kovada gezegenler varsa astrolojik danışmanlık aralar sizi nelerin beklediği konusunda hazırlıklı olmanızı tavsiye ederim.

Sevgiyle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade