Aylık Balık YorumuBalıkMayıs 2021 & Balık ve Yükselen Balık Burçları

Mayıs 1, 20210
Balık

Sevgili balık ve yükselen balık burçları,

Nisan ayı sizin için yoğun, kaygılı bir aydı. Ayı da 27 Nisan da 3. evinizde gerçekleşen dolunayla kapattınız. Dolunayın etkileri önümüzdeki yeni aya kadar devam edecek bu nedenle dilerseniz mart ayı yazıma göz gezdirebilirsiniz.

3 mayısta ikizler burcuna geçmeye hazırlanan Merkür Jüpiter ile kare açı yapacak. Etkileri bir hafta devam edecek. Bu etkileşim aile içinde bir hareketlilik, yoğunluk, ebeveynlerle ilgilenmenizi gerektirecek durumlar söz konusu olabilir.

5 Mayısta Merkür ikizler burcuna yani sizin 4. evinize giriş yapacak. Zihinsel olarak odağınız tümüyle evinize kayabilir, ebeveynlerimize danışmak, onların fikrini almak isteyebilirsiniz. Evde iletilişim trafiğinizin yoğunlaştığı bir ay olabilir. Konuşan fikir beyan eden ve dikkatleri üzerinize çeken bir görüntü verebilirsiniz. 30 Mayıs itibariyle yine burada retro yapacak olan Merkür bu bir ay içinde deneyimlediğiniz konuları yeniden önünüze getirebilir. 9- 13 mayıs haftası özellikle korku ve endişelerinizle yüzleşerek kendiniz için anlamlı adımlar atabilirsiniz. Merkür sizin aynı zamanda 7. evinizi de yönetiyor. Bu nedenle bu dönem sizin için ekstra önemli! özellikle Merkür retrosu boyunca ötelediğiniz ilişki sorunlarınız retro da açığa çıkabilir. Naçizane çözümsüz kalmamaya çalışmalısınız. Eski sevgililer, flörtler ve bitmeyen mahkemelerle uğraşabilir. Konu üzerine düşerek çözüm getirebilirsiniz. Gölge etkileri 15 Mayıs itibariyle başlayacak ay boyunca yaşanabilecek iletişim sorunları, çözülmemiş meselelerin yeniden gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Diğer detaylar için Merkür retrosu yazıma göz gezdirebilirsiniz.

9 mayısta Venüs de ikizler burcuna geçecek. Merkür’le aynı alanı şenlendiriyor olacak Venüs’ün de 4. evinize girmesi bu ayın en önemli temasının aile ve ebeveynler olacağını vurguluyor. Evde değişikliklere gidebilir, mülk alabilir, mülk satabilirsiniz. Diğer taraftan 10-12 Mayıs Şiron Mars karesi netleşecek çocuklarınızla ilgilenmeniz gerekebilir. Kötü giden ilişkilerde ayrılık kararı verilebilir.

11 Mayıs Boğa Yeni Ayı

Boğa yeni ayın sizin 3. evinizde gerçekleşecek, yeni ayla birlikte iletişim konuları, kardeşler, yakın akrabalar ve ticari faaliyetlerinizle ilgilenebilir. Yeni anlaşma ve sözleşmeler yapabilirsiniz. Evlilik nişan gibi konularda Merkür retrosu başlamadan yeni ay enerjisi değerlendirilebilir.

14 Mayıs 2021 Jüpiter Balık burcuna geçiyor

Jüpiter burada 29 temmuza kadar kalacak sonra kova burcuna geçip yıl sonunda dönmemek üzere balık burcuna geçecek. Bu nedenle seneye sizi nelerin beklediğine dair ufak bir fragman izleyeceksiniz. Özellikle doğum haritanızda Jüpiter’in bulunduğu ev konularında içinize döneceğiniz, ruhsal olarak kendinizi geliştirmek isteyeceğiniz, spritüal konularla ilgileneceğiniz bir süreç olacaktır. İnsanlara yardım etmek isteyebilir, duygusal davranışlar sergileyebilirsiniz. Balık sizin 1. eviniz, önümüzdeki yılın gündemine dair ipuçları verecek bir kaç ayı deneyimleyeceksiniz.

Bu süreçte kilo almaya meyilli olabilir, tavır ve davranış olarak parlayan bir yıldız gibi görünebilirsiniz. Sağlığınız ve dış görünüşünüzde değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Toplum önünde görünümüz ve imajınız değişebilir. Diğer taraftan18 -19 Mayısta kesinleşecek olan kuzey ay düğümü etkileşimi ve aynı anda Satürn ile üçgen açısı sürüncemede kalan konuları netleştirme fırsatı yaratabilir, korkularınızın üzerine giderek hayatınızı yapılandırma kararı verebilirsiniz. 18-20 Mayıs Satürn Venüs üçgeni aile, ev, taşınma, evliliğe dair adımlar atmak için güzel fırsatlar sunabilir.

26 Mayıs Yay Burcunda Ay Tutulması

Yılın ilk tutulmasıyla birlikte kadersel etkilerin hayatımıza dokunacağı bir süreç başlıyor. Tutulmalar hepimizin başını gökyüzüne dikkatle çevirdiği muhteşem doğa olaylarıdır. Coğrafi olarak önemli olduğu kadar astrolojik olarak da kadersel etkiler barındırırlar. Gücü birkaç kat artırılmış Yeni Ay ve Dolunay etkinlikleri olarak düşünülebilir. Tutulma haritamızda nerede gerçekleşiyorsa o alana bir çentik atılır ve transitler geldiğinde olaylar bir bir gerçekleşmeye başlar. Tutulmaların etkisini ortalama bir ay öncesinde almaya başladık bile söylediğim şeyler hayatınızda gerçekleşmiş bile olabilir.

Yay burcu sizin 10. eviniz bu yıl siz tüm tutulmaları 4- 10 aksında alıyorsunuz. Bu alan haritanın önemli bir alanı buradaki tutulmalar hayatınızda keskin ve dönüştürücü deneyimleri getirebilir. Kariyerinizde ciddi kararlar alabilir, ev ve yer değişikliği yapabilir, evlilik- boşanma kararı verebilirsiniz. Toplum önünde duruşunuzu etkileyecek gelişmeler olabilir. Diğer taraftan aile büyükleri ile ilgilenebilirsiniz.

Sevgiler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade