Aylık Kova YorumuKovaMayıs 2021 & Kova ve Yükselen Kova Burçları

Mayıs 1, 20210
Kova

Sevgili kova ve yükselen kova burçları,

Nisan ayı odağınız kariyerinizdeydi, yeni bir eğitim almak, kendinizi geliştirmek üzere adımlar atmakla ilgilendiniz. Ayı da 27 Nisan da 10. evinizde gerçekleşen dolunayla kapattınız. Dolunayın etkileri önümüzdeki yeni aya kadar devam edecek bu nedenle dilerseniz mart ayı yazıma göz gezdirebilirsiniz.

3 mayısta ikizler burcuna geçmeye hazırlanan Merkür Jüpiter ile kare açı yapacak. Etkileri bir hafta devam edecek. Bu etkileşim flörtler, ikili ilişkilerinizde tepkilerinizin dozunu biraz yükseltebilir. Küçük bir sorun kocaman bir yumağa dönebilir. Kariyerinizle ilişkilerinizi dengelemek için özel çaba sarf edebilirsiniz.

5 Mayısta Merkür ikizler burcuna yani sizin 5. evinize giriş yapacak. zihinsel olarak odağınız tümüyle ilişkinize kayabilir, çocuklarınız varsa onlarla ilgilenebilirsiniz. Sanat ve yaratıcılık gibi konularla ilgilenebilirsiniz. 30 Mayıs itibariyle yine burada retro yapacak olan Merkür bu bir ay içinde deneyimlediğiniz konuları yeniden önünüze getirebilir. 9- 13 mayıs haftası ilişkisi olmayan yükselen kovalar için yeni tanışmalar olabilir. Merkür sizin aynı zamanda 8. evinizi de yönettiği için özellikle Merkür retrosu boyunca ötelediğiniz ödemelerle uğraşabilir, beklenmedik borç ve kredilerle boğuşabilirsiniz, maddi kaynaklarınızı toparlamak için özel çaba sarf etmeniz gerekebilir. Diğer taraftan Merkür retro hareketine başlamadan ödemelerinizi, iş anlaşmaları ve sözleşmelerinizi yapmanızı tavsiye ederim. Gölge etkileri 15 Mayıs itibariyle başlayacak ay boyunca yaşanabilecek iletişim sorunları, çözülmemiş meselelerin yeniden gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Diğer detaylar için Merkür retrosu yazıma göz gezdirebilirsiniz.

9 mayısta Venüs de ikizler burcuna geçecek. Merkür’le aynı alanı şenlendiriyor olacak Venüs’ün de 5. evinize girmesi ilişkinizde keyifli, sevgi dilinin hakim olduğu zamanlara işaret ediyor. Yaratıcı çalışmalarda aktif rol alabilir, kaynaklarınızı bu çalışmalara yönlendirebilirsiniz. Diğer taraftan 10-12 Mayıs Şiron Mars karesi netleşecek, destekleyici açılara rağmen duygularınızı içinize atabilir, baş ağrıları yaşayabilir, kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz.

11 Mayıs Boğa Yeni Ayı

Boğa yeni ayın sizin 4. evinizde gerçekleşecek, bu süreçte aile, ev, ebeveynlerinizle ilişkinize odaklanabilirsiniz. Boğa maddi kaynaklarla ilişkili olduğu için eviniz için harcamalar yapabilir, İyi giden bir ilişkiyi aynı eve taşıma kararı alabilirsiniz. İçinize döndüğünüz, evde vakit geçirmekten keyif aldığınız bir süreç olabilir. Ayrıca aile büyüklerinizle ilgilenebilirsiniz.

14 Mayıs 2021 Jüpiter Balık burcuna geçiyor

Jüpiter burada 29 temmuza kadar kalacak sonra kova burcuna geçip yıl sonunda dönmemek üzere balık burcuna geçecek. Bu nedenle seneye sizi nelerin beklediğine dair ufak bir fragman izleyeceksiniz. Özellikle doğum haritanızda Jüpiter’in bulunduğu ev konularında içinize döneceğiniz, ruhsal olarak kendinizi geliştirmek isteyeceğiniz, spritüal konularla ilgileneceğiniz bir süreç olacaktır. İnsanlara yardım etmek isteyebilir, duygusal davranışlar sergileyebilirsiniz. Balık sizin 2. eviniz, önümüzdeki yılın gündemine dair ipuçları verecek bir kaç ayı deneyimleyeceksiniz.

Kaynaklarımızı düzenleme, gelirinizi artırma, ortaya yeni değer ve ürün koymanız için fırsatlar olabilir. Girişim yapacağım derken abartılı harcamalar yapmanızda söz konusu olacağı için dikkatli olmalısınız. Özellikle 18 -19 Mayısta kesinleşecek olan kuzey ay düğümü etkileşimi ve aynı anda Satürn ile üçgeni hayatınızda kadersel tanışmalar, fırsatlar yaratabilir. 18-20 Mayıs Satürn Venüs üçgeni ilişkinizde olumlu tarihler arasında.

26 Mayıs Yay Burcunda Ay Tutulması

Yılın ilk tutulmasıyla birlikte kadersel etkilerin hayatımıza dokunacağı bir süreç başlıyor. Tutulmalar hepimizin başını gökyüzüne dikkatle çevirdiği muhteşem doğa olaylarıdır. Coğrafi olarak önemli olduğu kadar astrolojik olarak da kadersel etkiler barındırırlar. Gücü birkaç kat artırılmış Yeni Ay ve Dolunay etkinlikleri olarak düşünülebilir. Tutulma haritamızda nerede gerçekleşiyorsa o alana bir çentik atılır ve transitler geldiğinde olaylar bir bir gerçekleşmeye başlar. Tutulmaların etkisini ortalama bir ay öncesinde almaya başladık bile söylediğim şeyler hayatınızda gerçekleşmiş bile olabilir.

Yay burcu sizin 11. eviniz bu yıl siz tüm tutulmaları 5- 11 aksında alıyorsunuz. Bir süredir zaten gündeminiz bu konularla ilgili. Hayata dair yeni umutlar ve planlar yapabilirsiniz. Aşka ve cinselliğe dair beklentiniz, flörtler, çocuklarınızla ilgili konularla ilgilenebilirsiniz. Yaratıcı çalışmalar yapabilir, yeni bir sosyal çevreye girebilirsiniz. Ekip çalışmaları, sosyal kuruluşlar içinde rol alabilirsiniz.

Sevgiler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade