Aylık Boğa YorumuBoğaMayıs 2021 & Boğa ve Yükselen Boğa

Nisan 30, 20210
Boğa

Sevgili boğalar ve yükselen boğa burçları,

Nisan ayı sizin için içsel gerginliklerle doluydu. Ayı da 27 Nisan da 7. evinizde gerçekleşen dolunayla kapattınız. Dolunayın etkileri önümüzdeki yeni aya kadar devam edecek bu nedenle dilerseniz mart ayı yazıma göz gezdirebilirsiniz.

3 mayısta ikizler burcuna geçmeye hazırlanan Merkür Jüpiter ile kare açı yapacak. Bu etkileşim sizin kariyer konularında, kendinizi ortaya koyma biçiminizde abartılı tepkiler vermenize neden olabilir. Sosyal çevrenizle aranızda bazı sert söylemler olabilir. Kariyere dair hedeflerinizi, maddi kaynaklarınızı gözden geçirerek yeni kararlar alabilirsiniz. Ruhsal olarak da sıkışmış hissedebilirsiniz.

5 Mayısta Merkür ikizler burcuna yani sizin 2. evinize giriş yapacak. Dolayısıyla maddi konularda adımlar atabilir, anlaşma ve sözleşmeler yapabilirsiniz. Aklınız kazancınızı artırmak adına girişimler yapmaya çalışabilir. Harcamalarınız artabilir. 30 Mayıs itibariyle yine burada retro yapacak olan Merkür bu bir ay içinde deneyimlediğiniz konuları yeniden önünüze getirebilir. 9- 13 mayıs haftası kaynakları artırmak adına girişimler yapabilirsiniz. Bu alan aynı zamanda öz değer ile ilişkilidir. Bu noktada hak ettiğinizi yaşayıp yaşamadığınızı sorgulayabilirsiniz. Merkür retro hareketine başlamadan iş anlaşmaları ve sözleşmelerinizi yapmanızı tavsiye ederim. Merkür sizin aynı zamanda 5. evinizi de yönettiği için özellikle Merkür retrosu boyunca flörtler, çocuklar, riskli paralarla ilgili konularda aksaklıklar olabilir. Gölge etkileri 15 Mayıs itibariyle başlayacak ay boyunca yaşanabilecek iletişim sorunları, eski sevgililerin ortaya çıkışı yada çözülmemiş meselelerin yeniden gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Diğer detaylar için Merkür retrosu yazıma göz gezdirebilirsiniz.

9 mayısta Venüs de ikizler burcuna geçecek. Merkür’e aynı alanı şenlendiriyor olacak Venüs’ün de 2. evinize girmesi maddi kaynaklarınızda artış sağlayabilir. Eğitim, kitap vb konulara yatırım yapmak isteyebilirsiniz. 10-12 Mayıs Şiron Mars karesi netleşecek diğer destekleyici açılara rağmen kardeşler, yakın çevre, komşularla ilişkinizde gerginlikler olabilir. İçinizde biriktirdiklerinizi sert bir şekilde dile getirebilirsiniz.

11 Mayıs Boğa Yeni Ayı

Boğa yeni ayın sizin 1. evinizde gerçekleşecek, güneşinde yükseleninizden geçmesiyle birlikte fiziksel olarak dikkat çekmeye başlamıştınız. Kendinizi ortaya koyma şekliniz, kişiliğiniz kimliğinizi rahatlıkla gösterebilirsiniz. Yükselen bizim fiziksel görünümümüzle ilişkili olduğu için dışarıdan görünümünüzde değişikliğe gidebilirsiniz. Dolunay yöneticisi de 2. evde olduğu için bu değişim size masraf yaptırabilir. Ön planda olmak için uygun bir dönem.

Özellikle boğa burcunun son günlerinde doğan boğalar bu yeni aydan büyük ölçüde etkilenecekler.

14 Mayıs 2021 Jüpiter Balık burcuna geçiyor.

Jüpiter burada 29 temmuza kadar kalacak sonra kova burcuna geçip yıl sonunda dönmemek üzere balık burcuna geçecek. Bu nedenle seneye sizi nelerin beklediğine dair ufak bir fragman izleyeceksiniz. Özellikle doğum haritanızda Jüpiter’in bulunduğu ev konularında içinize döneceğiniz, ruhsal olarak kendinizi geliştirmek isteyeceğiniz, spritüal konularla ilgileneceğiniz bir süreç olacaktır. İnsanlara yardım etmek isteyebilir, duygusal davranışlar sergileyebilirsiniz. Balık sizin 11. eviniz, yeni hayaller umutlar ve beraberinde kariyerin getirileri ile ilgilenebilirsiniz. Sosyal çevrenizde büyük bir genişleme yeni insanlarla tanışma yeni çevrelere girmeniz söz konusu olabilir.

Özellikle 18 -19 Mayısta kesinleşecek olan kuzey ay düğümü etkileşimi ve aynı anda satürn ile üçgen açısı hayatınızda sizi ileri taşıyacak, sağlamlaştırıcı adımlar atmaya zemin hazırlayabilir. 18-20 Mayıs Satürn Venüs üçgeni kaynaklarınızı toparlama fırsatı yaratabilir. Zaten 21 Mayıs da Güneş İkizler Burcuna geçecek odağınızı tümüyle 2. ev konularına vermenizi sağlayacak.

26 Mayıs Yay Burcunda Ay Tutulması

Yılın ilk tutulmasıyla birlikte kadersel etkilerin hayatımıza dokunacağı bir süreç başlıyor. Tutulmalar hepimizin başını gökyüzüne dikkatle çevirdiği muhteşem doğa olaylarıdır. Coğrafi olarak önemli olduğu kadar astrolojik olarak da kadersel etkiler barındırırlar. Gücü birkaç kat artırılmış Yeni Ay ve Dolunay etkinlikleri olarak düşünülebilir. Tutulma haritamızda nerede gerçekleşiyorsa o alana bir çentik atılır ve transitler geldiğinde olaylar bir bir gerçekleşmeye başlar. Tutulmaların etkisini ortalama bir ay öncesinde almaya başladık bile söylediğim şeyler hayatınızda gerçekleşmiş bile olabilir.

Yay burcu sizin 8. eviniz bu yıl siz tüm tutulmaları 2- 8 aksında alıyorsunuz. Bir süredir zaten gündeminiz belirlendi. Bu alan sizin maddi kaynaklarınız, ortak paralar, bankalar, krediler, vergilerle ilişkili. Evliyseniz eşinizin geliri ile ilgili gündeminiz olabilir. Beklenmedik bir borç, miras konuları, kariyerinizde atacağınız adımlar için kredi çekme ve ameliyatlar söz konusu olabilir.

Sevgiler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade