Aylık Koç YorumuKoçMayıs 2021 & Koç ve Yükselen Koç Burçları

Nisan 30, 20210
Koç

Sevgili koçlar ve yükselen koç burçları,

Nisan ayı sizin doğum ayınızdı, kendinizi keyifli ve neşeli hissetmiş olabilirsiniz. Parlamış, güzelleşmiş, fiziksel görünümünüzde değişiklikler yapmış olabilirsiniz. Ayı ise 27 Nisan da 8. evinizde gerçekleşen dolunayla kapattınız. Dolunayın etkileri önümüzdeki yeni aya kadar devam edecek bu nedenle dilerseniz mart ayı yazıma göz gezdirebilirsiniz.

3 mayısta ikizler burcuna geçmek üzere olan Merkür Jüpiter ile kare açı yapacak. Bu etkileşim sizin iletişim konularında abartılı tepkilerle karşılaşmanıza neden olabilir. Arkadaş çevrenizle aranızda bazı sert söylemler olabilir. Kariyere dair hedeflerinizi gözden geçirerek yeni kararlar alabilirsiniz. Plan projeler, maddi kaynakların düzenlenmesi konusunda hayallerinizde abartılı olmamaya çalışmalısınız.

5 Mayısta Merkür ikizler burcuna yani sizin 3. evinize giriş yapacak. Dolayısıyla zihinsel olarak çok aktif olacağınız iletişiminizin güçleneceği, konuşmak, sohbet etmek yakın çevre ile etkileşiminizin artacağı bir süreç olacak. 30 Mayıs itibariyle yine burada retro yapacak olan Merkür bu bir ay içinde deneyimlediğiniz konuları yeniden önünüze getirebilir. 9- 13 mayıs haftası kardeşler ve yakın çevre ile ilişkinizde sorunlar varsa bunları çözebilirsiniz. Ticaretle uğraşıyorsanız sağlam akılcı ve yapılandırmaya dönük adımlar atabilirsiniz. Merkür retro hareketine başlamadan iş anlaşmaları ve sözleşmelerinizi yapmanızı tavsiye ederim. Merkür sizin aynı zamanda 6. evinizi de yönettiği için bu dönemde günlük iş rutinlerinizde ve sağlığınızda aksaklıklar olabilir. Elbette bu dönem uzun süredir bekleyen muayenenizi de yaptırarak rahatlayabilirsiniz. Gölge etkileri 15 Mayıs itibariyle başlayacak ay boyunca yaşanabilecek iletişim sorunları ve diğer detaylar için Merkür retrosu yazıma göz gezdirebilirsiniz.

9 mayısta Venüs de ikizler burcuna geçecek. Merkür’le aynı alanı şenlendiriyor olacak Venüs’ün de 3. evinize girmesi eğitim, yakın seyahatler, kardeşler, yakın akrabalar, ticari faaliyetlerinizde şanslı dokunuşlar yaratacak. 10-12 Mayıs Şiron Mars karesi netleşecek diğer destekleyici açılara rağmen aile içinde oluşabilecek yanlış anlaşılmalar ve gerginlikler karşısında sert tepkiler verebilirsiniz. Siz koçlar birden parlayıp birden sönen bir doğaya sahipsiniz bugünlerde bu enerjiyi yapıcı girişimlere kullanabilirsiniz.

11 Mayıs Boğa Yeni Ayı

Boğa yeni ayın sizin 2. evinizde gerçekleşecek, bu ev maddi manevi kaynaklarımız, ürettiğimiz değerler ve öz değerle ilişkilidir. Hayatta keyif aldığımız şeyler beş duyumuza hitap eden konularla ilgili konuları temsil eder. Maddi gelirlerinizde değişim, yatırımlarla ilgili gelişmeler, varsa mahkemeler, yüksek öğrenim, yurt dışı ticaret gibi konular gündeminize getirebilir. İlişkilerinizde öz değerinizi sorguladığınız, maddi manevi elinizdekileri gözden geçirdiğiniz bir süreç olabilir. Ne alıyorum, ne öğreniyorum ve karşılığında neyi veriyorum sorularıyla meşgul olabilirsiniz.

14 Mayıs 2021 Jüpiter Balık burcuna geçiyor.

Balık sizin 12. eviniz, bu alan bilinç dışı ve ruhsal konuları ifade eder. Jüpiter burada 29 temmuza kadar kalacak sonra kova burcuna geçip yıl sonunda dönmemek üzere balık burcuna geçecek. Bu nedenle seneye sizi nelerin beklediğine dair ufak bir fragman izleyeceksiniz. Özellikle doğum haritanızda jüpiterin bulunduğu ev konularında içinize döneceğiniz, ruhsal olarak kendinizi geliştirmek isteyeceğiniz, spritüel konularla ilgileneceğiniz bir süreç olacaktır. İnsanlara yardım etmek isteyebilir, duygusal davranışlar sergileyebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğim girişimler için 18 -19 Mayısta kesinleşecek olan kuzey ay düğümü etkileşimi ve aynı anda satürn ile üçgen açısı kişisel olarak ileri taşıyacak, sağlamlaştırıcı adımlar atmaya zemin hazırlayabilir. 18-20 Mayıs Satürn Venüs üçgeni de size kaynaklarınızı toparlama fırsatı yaratabilir.

26 Mayıs Yay Burcunda Ay Tutulması

Yılın ilk tutulmasıyla birlikte kadersel etkilerin hayatımıza dokunacağı bir süreç başlıyor. Tutulmalar hepimizin başını gökyüzüne dikkatle çevirdiği muhteşem doğa olaylarıdır. Coğrafi olarak önemli olduğu kadar astrolojik olarak da kadersel etkiler barındırırlar. Gücü birkaç kat artırılmış Yeni Ay ve Dolunay etkinlikleri olarak düşünülebilir. Tutulma haritamızda nerede gerçekleşiyorsa o alana bir çentik atılır ve transitler geldiğinde olaylar bir bir gerçekleşmeye başlar. Tutulmaların etkisini ortalama bir ay öncesinde almaya başladık bile söylediğim şeyler hayatınızda gerçekleşmiş bile olabilir.

Yay burcu sizin 9. eviniz bu yıl siz tüm tutulmaları 3- 9 aksında alıyorsunuz. Bir süredir zaten gündeminiz belirlendi. Bu alan hayat felsefeniz, inançlarınız, uluslararası konular, yolculuklar, yabancı kültürler, hukuki işler ve eğitim alanında gelişmelerle ilgilidir. Eğer evliyseniz eşinizin yakın çevresi ile ilgili konular gündeme gelebilir, bekarsanız 2. evlilikler için önünüze yeni fırsatlar çıkabilir. Aynı zamanda 3. ev konuları olan yakın çevre, kardeşler, komşular, yakın arkadaşlar, eğitim ve ticari faaliyetler önem kazanabilir.

Sevgiler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade