AkrepMerkür6 Kasım Merkür Akrep; “Hiç yenilmemiş insanlar vardır. Onlar hiç savaşmamış olanlardır.”

Ekim 31, 20210
akrep

Merkür analiz etmeyi, düşünmeyi, algılamayı, konuşmayı her türlü iletişim, anlaşma ve sözleşmeleri temsil eden yılda üç bazen dört retrosuyla adından çok söz ettiren bir gezegendir. Bizler merkürümüzle düşünür algılar ve ifade ederiz. Merkür’ü biraz daha iyi anlayabilmek için mitolojisine bakalım derim. Hermes, Thor, İdris olarak tanırız onu her birinde ayrı bir hikayeyle benzer noktalarda haberci Tanrı olarak anılır. Malumunuz Merkür Tanrılar arasında oradan oraya haber taşır, kimsenin giremediği yer altına ölüler diyarına bile rahatlıkla girip çıkandır. Elindeki asası ile ölülerin ruhlarını toplar, istediğinde insanları uyutan istediğinde ise uyandırandır. Rüzgardır hızla bir yerden bir başka yere gider, yerinde duramaz, tüccarlara yol gösterir. Dolayısıyla ticaretinde temsilcisidir. Akıllı zeki sportmen ve gençtir.

Doğum haritasında merkür akrep

Derinleşmeyi, en karanlık taraflarla yüzleşmeyi, olayları olabildiğince karamsar ve kuruntulu görebilmeyi ifade eder. Akrep burcu tutkuyu, hırslı, gizemi, bir öfkeyi ifade eder. Toplumun görmekten kaçındığı, ötelediği ve küçümsediği konuları korkmadan araştırır, konuşur ve aydınlatır.

merkür akrep serüveni

Merkür bir süredir retro yaptığı terazi burcundaydı bize adaleti, hakkaniyeti, ilişkileri sorgulattı! ve 6 kasım itibariyle 25 kasıma kadar kalacağı akrep burcuna geçecek. Bu süreç içinde tutkulu, arzu ve isteklerimiz için savaşmaya yatkın, zihinsel olarak kuruntulu, kaybetmeyi aslan kabul etmeyecek kadar hırslı, kimi zaman kıskanç olabilir. Duygusal güç çekişmeleri, cinsellik, manipülasyon hayatın bir parçası olabilir. Zaman zaman başkasıyla savaşmak yerine okları kendimize yöneltebilir, kendimizi acımasızca eleştirebiliriz. Merkür akrep serüveni boyunca yönetici gezegeninde marsta olması karanlık yönlerimizle yüzleşmemizi sağlayacak, kimi zaman zihnimizde müthiş bir arınmaya yol açacaktır! Elbette önce o çöplükle yüzleştirerek…

Merkür akrep burcuna geçişle birlikte venüste uzun süre kalacağı oğlak burcuna geçiyor olacak. Aralarındaki etkileşim kadersel yolculuğun tekrar eden sağlam adımlarını atma fırsatı sunabilir. 6 Kasım haftası 10 kasımda netleşecek mars merkür kavuşumu boyunca hırslı, azimli, çalışkan adımlar atabiliriz. Hırsın kontrolü kaybettiği alanlarda öfkeye, manipülasyona, sert söylemlere yerini bırakabilir. Merkür akrepte dilin kemiği yoktur, ölçüyü tutturabilmek kolay olmayacaktır!

“Hiç yenilmemiş insanlar vardır. Onlar hiç savaşmamış olanlardır.”

Paulo Coelho

Otorite ile problemler, ağır bir yükün altına girme, içinde bulunduğun durumun üstesinden gelmekte zorlanma hissediyorsan kalbini dinle, dur ve yavaşla ani dürtüsel kararlar verme!

Trafikte sağ duyulu olmaya gayret et!

Bu tarihlerde diş, kemik problemleri, el kol ağrıları ve kazalarına karşı dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

13-14 kasım tarihlerinde sert duyguların kaleme kağıda aktarılması için şahane günler. 15-16 kasım tarihlerinde ise kuruntunun arttığı günler olabilir. İhanet, istismar, zehirlenmek, acı, intikam gibi duygular baskın olabilir. Merkür Neptün olumlu etkileşimleri yaratıcı çalışmalar için fırsatlar sunabilir, psikoloji okumaları yapabilir, terapi, şifa çalışmaları, astrolojik danışmanlık alabilirsiniz. Sezgilerinizi artırabilir, telepatik çalışmalar yapabilirsiniz.

17-21 kasım merkür Jüpiter karesi netleşecek, bu tarihler arasında akrebe özgü her türlü duygunun abartılması, ilişkilerle 3. kişiler, ani patlamalar söz konusu olabilir. Kariyer yaşamınızda şanslı gelişmeler, ters köşe durumlar gelişebilir. Özellikle hava ve ateş grubu burçlar için krizi avantaja dönüştürme fırsatları gelişebilir. Kibir ve abartılı davranışlarla karşılaşabiliriz!

24 kasımda yay burcuna geçmeden anaritik derede konumlanacak merkür bir konuda derinlemesine araştırma yapmak, öğrenme isteği, astroloji, okültizm, ölüm ve ölüm ötesi konulara karşı ilgimiz artabilir. Uranyen astrolojide Eos ve Mnemosyne ile çalışacak olan merkür geç kalmadan bir konuda erkenden farkındalığa erişmemizi sağlayabilir. Araştırmaların günümüz çağında stalklama yoluyla zirveye çıktığı bu günlerde belki de sistem karşınıza muhteşem bir eş zamanlık çıkarır!

Aşkla..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade