Aylık Boğa YorumuBoğaNisan 2021 & Boğa ve Yükselen Boğa Burçları

Mart 31, 20210
boğa burcu

Sevgili Boğalar,

Mart ayında kendinizi rahatlıkla ifade ettiğiniz, zaman zaman kendi istek ve arzularınız için keskin bir şekilde savaştınız. Bu sizi dışarıdan biraz saldırgan göstermiş olabilir ancak kendinizi ayın sonunda güçlü hissetmiş olmanız olası…

4 Nisan ise itibariyle Merkür Koç Burcuna geçecek Koç sizin 12. eviniz olduğu için bilinç dışı korkularınız açığa çıkabilir. Hayatınızda kontrol edemediğinizi düşündüğünüz bazı deneyimlere takılabilir, haberci rüyalar alabilirsiniz. Bu dönemde çok konuşmak, dışa dönmek yerine durup ve biraz düşünerek içinize dönün.

Koç yeni ayı

Zaman akar gider gökyüzü değişir, bizlerde beraberinde değişiriz. Duygularımız, hislerimiz, mizacımız da özellikle ayın hakaretleriyle birlikte değişir. Yeni aylar ayın genel teması hakkında detaylı bilgiler verir, bir süredir kapattığınız, gömdüğünüz konularda artık yeniden harekete geçme evresine hazırlıktır.

12 nisan da birey olayım, cesur olayım derken aşırıya kaçma, uçlarda tepkiler verme, fazlasıyla sivrilme gibi getirileri olacak bir yeni ay bizi bekliyor. Siz doğanız gereği sakin, temkinli birisiniz ancak bu dönem sabrınız sonuna kadar zorlanabilir. Özellikle iş ilişkilerinizde engeller, baskılar, psikolojik oyunlar, manipülasyon ve tüm kışkırtmalara rağmen bunu başarabilmek çok kıymetli bir eşiği aşmayı sağlayacaktır. Cesaretin kılıcı kuşanıp, sağı solu doğramak olmadığı, yeni başlangıçlar yaparken geride bıraktıklarımızı bazen sert kelimelerle, bazen de sessizliğimizle kırıp dökmenin yanlışlığıyla yüzleşmeliyiz. Yeni ayın elbette riskleri olduğu kadar olumlu enerjiler de yaratıyor. Özellikle 13-17 Nisan tarihleri arasında Mars Jüpiter olumlu açısı parasal kaynakları artırmak adına, ayında hilal fazına geldiği bu günlerde özellikle 1964-66 ve 1983-84 yılları arasında doğan yükselen boğalar için yeni girişimler yapmak üzere destekleneceğinizi gösteriyor.

15 Nisan venüs yöneticisi olduğu boğa burcuna geçiyor yani 1. evinizde seyahat edecek. Venüs sizin de yönetici gezegeniniz olduğu için sizin için önemli bir dönem başlıyor. Venüs aynı zamanda sizin 6. evinizi de yönettiği için bu süreçte fiziksel görünümüz de bazı değişiklikler yapmak, sağlığınızla ilgilenmeyi isteyebilirsiniz. 16 – 17 Nisanda ise Merkür Plüton karesi ile kışkırtılma, manipüle edilmeye açık olabilirsiniz, iş yaşamınız, kariyerinizden gelen baskılar nedeniyle beklentilerinizin karşılık bulamadığı bir noktada sinirli ve saldırgan olabilirsiniz. Bunu açıkça belirtemediğiniz için içinize atarak sonunda pasif agresif tavır sergilememeye dikkat edin.

20 Nisandan itibaren güneş boğaya yani sizin 1 evinize geçiş yapacak ve beraberinde venüs ve merkür de bu alanda olması sizin parladığınız bir evreye geçeceğinize işaret ediyor. Dikkatleri üzerinize çekebilir, güneş gibi ışıldayabilirsiniz. Fiziksel görünümünüzde değişiklik yapmak, estetik müdahaleler yaptırmak isteyebilirsiniz. Bu üç gezegen sırayla 21- 24 Nisan tarihlerinde uranüsle kavuşum yapacak, dolayısıyla zaten uzun süredir yükseleniniz de olan uranüs’ ün hakkını verebilirsiniz. Hayatınızda ani ve beklenmedik gelişmeler söz konusu olabilir. Değişimi sevmiyor olmanıza rağmen, ani bir kararla değişime gidebilirsiniz.

Transit Mars’ın 23 nisan da yengeç burcuna geçecek böylece enerjinizi iletişim, haberleşme, yakın çevre ve kardeşler konularına yönlendirebilirsiniz. Seyahatler yapmak isteyebilir, bunun için kısa yolculuklar yapabilirsiniz.

Akrep dolunayı

Dolunaylar güneş ve ayın birbirine karşıtlık oluşturmasından meydana geldiği için içsel yani ruhsal yanımızla, kişilik ve kimliğimiz arasındaki çatışmaları; eril ve dişil yanımız arasındaki çelişkiyi anlatır. Dolayısıyla dolunaylar her bakımdan gergin enerji barındırırlar.

Ayı 27 Nisanda gerçekleşecek Akrep dolunayı ile bitireceğiz dolunay sizin 7. evinizde gerçekleşecek bu alan her türlü ikili ilişkiyi anlatır. İlişkilerinizde akrep doğasına özgü cinsellik, manipülasyon, korku ve endişeler devreye girebilir. Zaman zaman olumsuz anlamda kuruntu içine düşebilir, sorunlar karşısında sağduyulu davranmakta zorlanabilirsiniz. Bir süredir gözlemlediğiniz ama karar veremediğiniz birine evet diyebilir, ilişkinize isim koyabilirsiniz. Venüs de pozisyonu itibariyle sizi desteklediği için süregelen ilişkinizde imza kararı verebilirsiniz. Dolunayda Merkür’ ün Venüs’le de kavuşumu imzalar için keyifli bir zamana işaret ediyor.

Sevgi ve farkındalıkla…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade