Aylık Koç YorumuKoçNisan 2021 & Koç ve Yükselen Koç Burçları

Mart 31, 20210
koç burcu

Sevgili Koçlar,

Mart ayında yoruldunuz, bilinç dışı korkularınızla yüzleştiniz, ikili ilişkilerinizde sabırla sınandınız. Bu ay artık Güneşinde koç burcuna geçmesiyle birlikte daha neşeli ve keyifli hissedeceğiniz bir süreç başladı. Güneş sizin yükselen burcunuz üzerinde seyahat ettiği için fiziksel görünümünüzde bir değişiklik yapmaya niyet edebilir, kendinizi daha güzel ne keyifli hissedebilirsiniz. Venüs’ ün de bu alanda olması keyfinizi artıracaktır. İkili ilişkilerde korkularınızın yersiz olduğunu düşünebilir, daha heyecan dolu deneyimler içine girmek isteyebilirsiniz.

Yönetici gezegeniniz mars ikizler burcunda ve 3. evinizde seyahat ediyor. Zihniniz çok dolu, biraz agresif, kafanızın çok dolu olduğu bir süreç içindesiniz. Ticaretle ilgiliyseniz bu alanda bir mücadele verebilirsiniz, kardeşleriniz, yakın akrabalarınızla ilişkinizde sakin olmanız önemli!

Koç yeni ayı

4 Nisan ise itibariyle Merkür Koç Burcuna geçerek sizin yükseleniniz üzerinde hareket edecek. İletişiminiz yükselebilir, uyumlu kendinizi daha rahat ifade edeceğiniz bir sürece işaret ediyor. diğer taraftan ayın gündemini belirleyecek olan koç yeni ayı 12 Nisanda yine 1. evinizde gerçekleşecek.

Zaman akar gider gökyüzü değişir, bizlerde beraberinde değişiriz. Duygularımız, hislerimiz, mizacımız da özellikle ayın hakaretleriyle birlikte değişir. Yeni aylar ayın genel teması hakkında detaylı bilgiler verir, bir süredir kapattığınız, gömdüğünüz konularda artık yeniden harekete geçme evresine hazırlıktır.

Birey olayım, cesur olayım derken aşırıya kaçma, uçlarda tepkiler vermemeye gayret edin siz yapı itibariyle zaten cesur ve girişkensiniz, bir o kadar da birden yükselmeye müsait bu yeni ay enerjisinde bunu olabildiğince dizginlemek önem kazanıyor. Özellikle ikili ilişkilerinizde engeller, baskılar, psikolojik oyunlar, manipülasyon ve tüm kışkırtmalara rağmen bunu başarabilmek çok kıymetli bir eşiği aşmayı sağlayacaktır. Cesaretin kılıcı kuşanıp, sağı solu doğramak olmadığı, yeni başlangıçlar yaparken geride bıraktıklarımızı bazen sert kelimelerle, bazen de sessizliğimizle kırıp dökmenin yanlışlığıyla yüzleşmeliyiz. Bu enerjinin yazmak, yaratıcı çalışmalar yaparak dönüştürülebileceğini özellikle belirtmek isterim. Özellikle yeni ayın ve sizin de yönetici gezegeniniz mars 3. evden geçerken bu işi yazıya dökmek, doğru iletişimi kurmak çok önemli…

Kendinizi ifade edemediğiniz noktada daha çok okuyun ve daha çok yazın!

Yeni ayın elbette riskleri olduğu kadar olumlu enerjiler de yaratıyor. 13-17 Nisan tarihleri arasında Mars Jüpiter olumlu açısı yeni girişimler yapmak konusunda destekleneceğinizi gösteriyor. Ayında hilal fazına geldiği bu günlerde yeni girişimler yapmak ve imza atmak isteyebilirsiniz.

15 Nisan Venüs yöneticisi olduğu boğa burcuna geçiyor yani 2. evinize odağınızı da dolayısıyla maddi kaynakları artırmaya yöneltiyor. Venüs aynı zamanda sizin 2. ve 7. evlerinizi de yönettiği için her türlü ikili ilişkiyi sağlamlaştırmaya dair arzu duyabilirsiniz. 16 – 17 Nisanda ise Merkür Plüton karesi ile kışkırtılma, manipüle edilmeye açık olabilir, beklentilerinizin karşılık bulamadığı bir noktada sinirli ve saldırgan olabilirsiniz.

20 Nisandan itibaren güneş boğaya yani sizin ikinci evinize geçiş yapacak ve beraberinde Venüs ve Merkür de bu alanda maddi konulara ilgilenmek, alım satım işleri, kaynakları artıma isteğinizi artırabilir. Yatırım yapmak isteyebilirsiniz, kariyerinizde yeni gelişmeler söz konusu olabilir. Diğer taraftan bu üç gezegen sırayla 21- 24 Nisan tarihlerinde uranüsle kavuşum yapacak, dolayısıyla biraz dürtüsel olabilirsiniz. Bireysel olmak, özgürlüğünüzü ilan etmek isteyebilirsiniz. Özellikle kariyerden gelen getirilerinizi etkileyecek durumlar yaratabilir.

Transit Mars’ın 23 nisan da yengeç burcuna geçmesiyle birlikte, aileniz, eviniz, köklerinizle ilgili konularla ilgilenebilirsiniz. Bu süreçte marsın yengeç burcunda zararda ve denklinasyon dışı olması ev içinde gerginlikler, ebeveynlerle ilgilenmenizi gerektirecek durumlar gündeme gelebilir.

Akrep dolunayı

27 Nisanda gerçekleşecek Akrep dolunayı sizin 8. evinizde gerçekleşecek bu alan başkasından gelen gelirler, ortak paralar ve her türlü finansal konuyla ilişkilidir. Bu dönemde beklenmedik harcamalar olabilir. Dolunay özellikle ay ve güneş koçlara uzun zamandır göremediği bir konuda farkındalık kazandırabilir. Cinsellik, ezoterizm gibi konulara ilginiz artabilir, korkularınızın üzerine gitme, zaman zaman olumsuz anlamda kuruntu içine düşebilirsiniz. 8. ev aynı zamanda ameliyatları da gösterdiği için bazılarınız için bir operasyon ve sağlık konuları gündeme gelebilir.

Sevgi ve farkındalıkla…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade