Aylık İkizler YorumuİkizlerNisan 2021 & İkizler ve Yükselen İkizler Burçları

Mart 31, 20210
ikizler burcu

Sevgili İkizler burçları,

Geçtiğimiz ay balıklarla birlikte yorumları en çok siz okudunuz. Bende sizin isteğinizle size özel aşk ve iş yaşamınızla ilgili detaylar vereceğim. Mart ayında ev kariyer alanınıza yoğunlaştınız, balık yeni ayı enerjisiyle eylemsizlikten sıkıldınız ve kariyere dair önemli kararlar verdiniz. Terazi dolunayıyla birlikteyse sizi heyecanlandıracak bir aşkı beklemeye başladınız. Belki de bazılarınız tanıştılar bile…

Ayın enerjisi hala devam edecek, gezegenler hala koç burcunda ve sizin 11. evinizde seyahat ediyorlar. Kariyerin getirilerini toplamaya başlayabilirsiniz, bazılarınız hak ettiğini alamadığını düşündüğü için savaş veriyor olabilir. Bazen sıçramalar için mücadele şarttır.

Koç yeni ayı

4 Nisan ise itibariyle Merkür Koç Burcuna geçecek Koç sizin 11. eviniz olduğu için sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızla ilişkilerinizin arttığı bir dönem olabilir. Sıklıkla bir arkadaşınızla görüşmek isteyebilirsiniz, elbette pandemi şartlarında ancak sosyal alanlar ve teknoloji yardımı ile bunu başarabilirsiniz.

Zaman akar gider gökyüzü değişir, bizlerde beraberinde değişiriz. Duygularımız, hislerimiz, mizacımız da özellikle ayın hakaretleriyle birlikte değişir. Yeni aylar ayın genel teması hakkında detaylı bilgiler verir, bir süredir kapattığınız, gömdüğünüz konularda artık yeniden harekete geçme evresine hazırlıktır.

12 nisan da 11. evinizde gerçekleşecek yeni ay birey olayım, cesur olayım derken aşırıya kaçma, uçlarda tepkiler verme, fazlasıyla sivrilme gibi getirileri olacak ancak yeni ay sizin yükseleninize olumlu açılar yapacağı için kendinize yeni hedefler belirleyebilir, girişimler yapabilir, sahneyi rahatlıkla deneyimleyebilirsiniz. Bu dönemde kaynakları yönetmek konusunda zorlanabilir, engellere, baskılara, psikolojik oyunlara, manipülasyon ve tüm kışkırtmalara göğüs gererek çok kıymetli bir eşiği aşabilirsiniz. Cesaretin kılıcı kuşanıp, sağı solu doğramak olmadığı, yeni başlangıçlar yaparken geride bıraktıklarımızı bazen sert kelimelerle, bazen de sessizliğimizle kırıp dökmenin yanlışlığıyla yüzleşmeliyiz. Yeni ay elbette riskleri olduğu kadar olumlu enerjiler de barındırıyor. Özellikle 13-17 Nisan tarihleri arasında Mars Jüpiter olumlu açısı planlarınızı hayata geçirmek adına güzel zamanlar. Ayrıca 1964-66 ve 1983-84 yılları arasında doğanlar için büyük fırsatlar oluşabilir.

15 Nisan venüs yöneticisi olduğu boğa burcuna geçiyor yani sizin 12. evinizde seyahat edecek. Venüs aynı zamanda sizin 5. evinizi de yönettiği için bu süreçte gizli saklı bir ilişkiye başlayabilir, gözlerden uzak bir tanışma süreci yaşayabilirsiniz. Eğer bir ilişki söz konusu değilse platonik durumların içine çekilebilirsiniz. Hayallerle birlikte yaratıcılığınız da artabilir. İçinize dönmek ve kendinizle sevgi diliyle konuşmak için mükemmel zamanlar. 16 – 17 Nisanda ise yönetici gezegeniniz Merkür ile Plütonun karesi ile sosyal çevrenizden gelen kışkırtılma, manipüle edilme durumlarına neden olabilir. Ev, aile yaşamınızdan ve sosyal çevrenizden gelecek tahrik edici durumlar karşısında sakin kalmaya ağzınızdan çıkanı kontrol etmeye çalışmalısınız.

20 Nisandan itibaren güneş boğaya yani sizin 12. evinize geçiş yapacak ve beraberinde venüs ve hızına yetişemediğimiz merkür de bu alanda olması sizin içinize dönmeye, gözlerden uzak kalmaya çalıştığınız bir evreye geçeceğinize işaret ediyor. Düşünceleriniz dağılabilir, kendinizi toparlamakta zorlanabilirsiniz. Duyduğunuz bazı dedikodular canınızı sıkabilir. Bu üç gezegen sırayla 21- 24 Nisan tarihlerinde uranüsle kavuşum yapacak ve zaten uzun süredir 12. evinizde olan uranüs’ ün ruhsal çalkantılarının hakkını verebilirsiniz. Görmezden geldiğiniz bilinç dışı konularda ani ve beklenmedik aydınlanmalar yaşayabilirsiniz. Özellikle 1966-67 ve 1985-86 doğumlular Uranüs’ün rehberliğiyle ilerleyecekleri yılları deneyimliyorlar.

Transit Mars’ın 23 nisan da yengeç burcuna geçecek böylece enerjiniz de tümüyle parasal kaynakları artırmaya dönük olacak. 12. evde bu kadar gezegen ağırlarken çalışmak ve kaynakları artırmaya çalışmak zorlayacak olsa da bir süredir yaptığınız yatırımın karşılığı da akabilir. Elbette beraberinde harcamalarınız da artabilir.

Akrep dolunayı

Dolunaylar güneş ve ayın birbirine karşıtlık oluşturmasından meydana geldiği için içsel yani ruhsal yanımızla, kişilik ve kimliğimiz arasındaki çatışmaları; eril ve dişil yanımız arasındaki çelişkiyi anlatır. Dolayısıyla dolunaylar her bakımdan gergin enerji barındırırlar.

Ayı 27 Nisanda gerçekleşecek Akrep dolunayı ile bitireceğiz dolunay sizin 6. evinizde gerçekleşecek dolayısıyla bu ayın genel temasına hizmet edecek. Özellikle ruhsal ve fiziksel sağlığınıza dikkat etmenizi tavsiye ederim. Bu ev iş yaşamınız ve gündelik rutinlerinizi de anlattğı için siz maddi manevi mart ayında başlayan gündeminiz için mücadele vermeye devam edeceksiniz. Zaman zaman olumsuz anlamda kuruntu içine düşebilir, sorunlar karşısında sağduyulu davranmakta zorlanabilirsiniz ancak dolunayda merkür’ ün venüsle de kavuşumu yeni iş imzaları için fırsatlar sunabilir.

Sevgi ve farkındalıkla…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade