Aylık Kova YorumuKovaNisan 2021 & Kova ve Yükselen Kova Burçları

Mart 31, 20210
Kova Burcu

Sevgili Kovalar,

Geçtiğimiz ay maddi kaynaklarınızı artırmaya odaklanmış, öz değerinizle ilgili sorgulamalar içine girmiş olabilirsiniz. Yeni aşklar, heyecan verici duygular, mevcut ilişkiniz içinde değişken durumları deneyimlediniz. Ayı ise Terazi burcunda bir dolunayla kapattık. 9. evinizde gerçekleşen bu dolunayın etkisini bir süre daha yaşamaya devam edeceksiniz. İnançlarınız, hayat felsefenizi sorgulayabilir, eğitimler alabilir, uzun yolculuklar yapabilirsiniz.

4 Nisan ise itibariyle Merkür Koç Burcuna geçecek Koç sizin 3. eviniz güneşin bu alana geçmesiyle birlikte de zaten iletişim trafiğiniz artmış olabilir. Merkür de bu alana biraz daha renk katacak, kardeşleriniz, yakın çevrenizle ilişkiniz, okuma, yazma eğitimler artabilir.

Koç yeni ayı

Zaman akar gider gökyüzü değişir, bizlerde beraberinde değişiriz. Duygularımız, hislerimiz, mizacımız da özellikle ayın hakaretleriyle birlikte değişir. Yeni aylar ayın genel teması hakkında detaylı bilgiler verir, bir süredir kapattığınız, gömdüğünüz konularda artık yeniden harekete geçme evresine hazırlıktır.

12 nisan da gerçekleşecek olan koç yeni ayıyla birlikte sizin de yakın seyahatleriniz artabilir, kardeş ve kuzenlerin yaşamında önemli konulara şahit olabilirsiniz. Yeni bir eğitim vermek, almak gibi durumlar söz konusu olabilir. Siz inandığınız şeyler uğruna cesurca savaşmaya çok yatkınsınız, bazen bu cesaret fazlasıyla fevri olabilir. Yeni ayın enerjisiyle de birey olayım, cesur olayım derken aşırıya kaçabilir, uçlarda tepkiler verebilir, fazlasıyla sivrilebilirsiniz. Özellikle zaman zaman sosyal çevrenizin sizi engellemesiyle, psikolojik oyunları, manipülasyon ve kışkırtmalarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Yeni ay riskleri olduğu kadar olumlu enerjiler de barındırıyor. Özellikle 13-17 Nisan tarihleri arasında Mars Jüpiter olumlu açısıyla havalar biraz olsun yumuşayacak, bir ilişki ile yeni başlangıçlar gündeme gelebilir. İlişkinizde ciddi kararlar verebilir, evlilik teklifi edebilir yada teklif alabilirsiniz. Ortaklı işlerde girişim yapmak için uygun zamanlar.

15 Nisan venüs yöneticisi olduğu boğa burcuna geçiyor yani sizin 4. evinizde seyahat edecek. Venüs aynı zamanda sizin 9. evinizi de yönettiği için evinizde bir düzen değişikliği yapma, ebeveynlerle ilişkilerde sevgi dolu anlar, ev değişiklikleri gündeme gelebilir. Diğer taraftan 16 – 17 Nisanda ise Merkür ile Plütonun karesi yakın çevrenizde iletişiminizde restleşmeler yaratabilir, diliniz sivrilebilir, size söylenenlerden yaralanabilirsiniz. Tahrik edici durumlar karşısında sakin kalmaya, ağzınızdan çıkanı kontrol etmeye çalışmalısınız.

20 Nisandan itibaren güneş de venüs gibi boğa burcuna yani sizin 4. evinize geçiş yapacak ve beraberinde hızına yetişemediğimiz merkür de bu alanda olmasıyla birlikte eviniz ve yaşam alanınızda keyfli anlar sizi bekliyor. Güneş, venüs ve merkür sırayla 21- 24 Nisan tarihlerinde uranüsle kavuşum yapacak. Bu da sizin ani ve dürtüsel tavırlar sergilemenize neden olabilir, ani bir kararla ev değişikliğine gitme, aile içinde ayrılma kararları verebilirsiniz

23 nisan da mars da yengeç burcuna geçecek bu alan sizin 6. eviniz, bir süredir yorulduğunuzu da göz önünde bulundurursak sağlığınıza dikkat etmeniz gereken durumlar olabilir. İş ve rutinlerinizde bir yoğunluk, içe dönme, vakti iyi değerlendirmeye çalışma çabalarınız dikkat çekebilir.

Akrep dolunayı

Dolunaylar güneş ve ayın birbirine karşıtlık oluşturmasından meydana geldiği için içsel yani ruhsal yanımızla, kişilik ve kimliğimiz arasındaki çatışmaları; eril ve dişil yanımız arasındaki çelişkiyi anlatır. Dolayısıyla dolunaylar her bakımdan gergin enerji barındırırlar.

Ayı 27 Nisanda gerçekleşecek Akrep dolunayı ile sonlandıracağız dolunay sizin 10. evinizde gerçekleşecek. Ayın genel etkisi siz bu dolunaya hazırlamış olacağı için özellikle ev, şehir değişikliği, evlilik kararı ile birlikte ortaya çıkabilecek statü değişikliği de olası ihtimaller dahilinde. Kariyerinizde sizi bir adım öteye götürecek yeni gelişmeler söz konusu olabilir. Ev almak, satmak, ebeveynlerinizle ilgilenmek isteyebilirsiniz.

Sevgi ve farkındalıkla.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://mldjoplulasd.i.optimole.com/w:auto/h:auto/q:mauto/f:best/https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade