Aylık Yay YorumuYayNisan 2021 & Yay ve Yükselen Yay Burçları

Mart 31, 20210
yay burcu

Sevgili Yaylar,

Mart ayında ev kariyer alanınıza yoğunlaştınız, balık yeni ayı enerjisiyle eylemsizlikten sıkıldınız, adeta işler hiç istediğiniz gibi yürümedi. Terazi dolunayıyla birlikteyse sosyalleşmeye dair isteğiniz arttı ki bu etkileri bu ay içinde görmeye devam edeceksiniz.

Güneşin ardına merkür de koç burcunda ve sizin 5. evinizde seyahat etmeye başlıyor. aşk ilişkiler ve çocuklarınız, hatta ilgileniyorsanız riskli paralar da sizi meşgul edecek konular arasında.

Koç yeni ayı

Zaman akar gider gökyüzü değişir, bizlerde beraberinde değişiriz. Duygularımız, hislerimiz, mizacımız da özellikle ayın hakaretleriyle birlikte değişir. Yeni aylar ayın genel teması hakkında detaylı bilgiler verir, bir süredir kapattığınız, gömdüğünüz konularda artık yeniden harekete geçme evresine hazırlıktır.

12 nisan da 5. evinizde gerçekleşecek yeni ay ile flörtler, ilişkiler ve yeni adayları gündeme getirebilir. Heyecan verici bir ilişkinin içine girebilir, hızlı başlayıp hızla biten bir durumu deneyimleyebilirsiniz. Yeni ayda birey olayım, cesur olayım derken aşırıya kaçma, uçlarda tepkiler verme, fazlasıyla sivrilme gibi getirileri olacak ancak yeni ay sizin yükseleninize olumlu açılar yapacağı için kendinize yeni hedefler belirleyebilir, girişimler yapabilir, sahneyi rahatlıkla deneyimleyebilirsiniz. Maddi konularda engellere, baskılara, yerine göre psikolojik oyunlara, manipülasyon ve tüm kışkırtmalara göğüs gererek çok kıymetli bir eşiği aşabilirsiniz.

Cesaretin kılıcı kuşanıp, sağı solu doğramak olmadığı, yeni başlangıçlar yaparken geride bıraktıklarımızı bazen sert kelimelerle, bazen de sessizliğimizle kırıp dökmenin yanlışlığıyla yüzleşmeliyiz. Yeni ay elbette riskleri olduğu kadar olumlu enerjiler de barındırıyor. Özellikle 13-17 Nisan tarihleri arasında Mars Jüpiter olumlu açısı planlarınızı hayata geçirmek adına güzel zamanlar. Yeni anlaşma ve sözleşmeler yapabilir, mahkemeniz varsa bu konuda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz.

15 Nisan venüs yöneticisi olduğu boğa burcuna geçiyor yani sizin 6. evinizde seyahat edecek. Venüs aynı zamanda sizin 11. evinizi de yönettiği için gündelik rutinleriniz arkadaş çevrenizle bağlantılı olabilir. Sağlığınıza dikkat etmek, beslenme düzeninizi değiştirmek, iş arkadaşlarınızda ilişkilerinizi yumuşatmak için güzel zamanlar. 16 – 17 Nisanda ise Merkür ile Plüton’un karesi ile ilişkilerinizde gerginlikler yaşayabilirsiniz. Tahrik edici durumlar karşısında sakin kalmaya ağzınızdan çıkanı kontrol etmeye çalışmalısınız. Aynı zamanda çocuklarınızla ilişkilerinizde de alınganlıklar ve kırıcı söylemlere karşı uyarmak isterim.

20 Nisandan itibaren Venüs’ün ardına güneş de boğaya yani sizin 6. evinize geçiş yapacak ve beraberinde hızına yetişemediğimiz merkür de bu alanda olması dikkatinizin tümünü gündelik yoğunluğunuzu toparlamaya yönelebilir. Bir süredir ertelediğiniz sağlık konularıyla ilgilenebilirsiniz. Bu üç gezegen sırayla 21- 24 Nisan tarihlerinde uranüsle kavuşum yapacak ve zaten uzun süredir burada olan uranüs’ ün iş yaşamınızı astlarınızla ilişkilerinizde ani ve beklenmedik çıkışlar yapmanıza neden olabilir. Özellikle ticari faaliyetlerle ilgileniyorsanız hızlı karar vermemeye gayret etmelisiniz. Kardeşleriniz ve yakın çevrenizde gerçekleşecek olaylara şahitlik edebilirsiniz.

Transit Mars’ın 23 nisan da yengeç burcuna geçecek böylece enerjiniz de tümüyle parasal kaynakları artırmaya, borçları kapatmaya, vergi, nafaka gibi konulara yönelebilir. 6. evde bu kadar gezegen ağırlarken çalışmak ve kaynakları artırmaya çalışmak zorlayacak olsa da bir süredir yaptığınız yatırımın karşılığı da akabilir. Elbette beraberinde harcamalarınız da artabilir, beklenmedik harcamalara karşı dikkatli olmalısınız.

Akrep dolunayı

Dolunaylar güneş ve ayın birbirine karşıtlık oluşturmasından meydana geldiği için içsel yani ruhsal yanımızla, kişilik ve kimliğimiz arasındaki çatışmaları; eril ve dişil yanımız arasındaki çelişkiyi anlatır. Dolayısıyla dolunaylar her bakımdan gergin enerji barındırırlar.

Ayı 27 Nisanda gerçekleşecek Akrep dolunayı ile bitireceğiz dolunay sizin 12. evinizde gerçekleşecek dolayısıyla özellikle ruhsal ve fiziksel sağlığınıza dikkat etmenizi tavsiye ederim. Akrep dolunayı doğasında kuruntulu, korku ve endişe dolu hissetmemek adına akışta olmalısınız. Zaman zaman olumsuz anlamda kuruntu içine düşebilir, sorunlar karşısında sağduyulu davranmakta zorlanabilirsiniz ancak dolunayda Merkür’ün Venüs’le de kavuşumu yeni iş imzaları için fırsatlar sunabilir. Bardağın dolu tarafını görebilmek dileğiyle…

Sevgi ve farkındalıkla…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade