Aylık yorumlarŞubat ayı gökyüzü gündemi

Ocak 26, 20242
burçlar burç yorumları

Hoş geldin şubat

Özgürleştirerek, aydınlatarak ve iyileştirerek gel…

Aya Jüpiter günü Jüpiter saati ile giriş yapıyoruz. Şans, fırsatlar, eğitimler, hukuki konular bu ayın ana gündemi olabilir!

3 Şubat ay güneş karesi netleşirken ay 2 şubattan itibaren akrep burcunda yolculuğuna devam ediyor. Aslan burcunda gerçekleşen dolunayın sert etkileri açığa çıkabilir. Ego savaşları, güç gösterileri, yer sarsıntıları! Aslan dolunayı ülkemiz haritasında liderleri işaret ediyordu! Bu noktada gündem başlıklarımız da sertleşebilir. Toplumumuzda sözü geçen liderleri göz önünde görebiliriz!

8 şubatta güneş Uranüs karesi netleşirken sınırlandırılmak, baskı altında olmak rahatsız edebilir. Orijinal işler yapabilirsiniz. İkili ilişkilerde bağımsızlığınızı ilan edebilir, bayrakları yakabilirsiniz.

10 şubatta kova burcunun 20 derecesinde Uranyen bir yeni ay gerçekleşiyor. Kova yeni ayı bize kalıplaşmış davranışlarından özgürleş, ayağına takılanlardan kurtul, bireyselliğini ortaya koy diyor! Aydınlanıyoruz, farkındalığımız artıyor, içsel sorgulamalarımız dile geliyor…

Kova temaları olan bilgi, teknoloji, sosyal gruplar, hak ve özgülükler bir yanıyla geleneksel yapının tartışılacağını işaret ediyor. Özellikle de ilişkilerde bir takım marjinal değişikliklere gitme isteği gündeme gelebilir. Yeni ay iletişim araçlarında, taşımacılık ve araçlarda teknolojik gelişmeleri konuşturabilir. Diğer taraftan ülkemiz gündeminde konuşma ve kendini ifade etme özgürlüğü konuları vurgulanabilir! Mahkemeler, üniversiteler, din adamları gündemi meşgul edebilir. Sağlık açısından yeni ay bacaklar, kramp ve sinir sistemi sorunlarını gündeme getirebilir.

13 Şubat Mars kova burcuna geçiyor, bu kavuşuma Merkür gibi Marsta Plüton ile kucaklaşarak başlıyor. Mars hayat enerjimiz ve eyleme geçme bicimizi ifade eder. Arkadaşlıkların önem kazandığı, insanlığın faydasını adımlar atmayı arzu ettiğimiz bu süreç 23 marta kadar sürecek. Yeniliklere, astrolojiye, teknolojik konulara ilgimiz artabilir.

16 Şubat’ta gece yarısı itibariyle Venüs de 12 marta kadar kalacağı kova burcuna geçiyor. İkili ilişkilerde özgür ve özgünüz! Entelektüel paylaşımlar içinde olduğumuz ortamlara çekilebiliriz. Kaynaklarımızı teknolojik aletlere harcayabilir, sosyalleşebiliriz.

23 şubatta Merkür balık burcuna geçiyor, bilgi, akıl ve mantık yerini daha çok sezgilere bırakıyor. Merkür balık burcundayken hislerimiz güçlenir! 11 marta kadar Merkür balık burcunda kalacak. Haliyle duygusal konular önem kazanacak. Bu geçiş Satürn ve ardından Neptün ile kavuşumda devam edeceği için hayallerimizi önce sınırlandıracak ardından uçlara taşıyacağız. Bu süreçte dalgınlık ve dolandırıcılıklara karşı dikkatli olmalısınız!

24 şubatta ise başak burcunun 5 derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor! Başak burcunda gerçekleşen dolunaylar bize düzen kurmayı, detayları fark etmeyi, hayatımızdaki sorunları çözmeyi öğretir. Satürnyen bu dolunay bir de para ve maddi konuları temsil eden alanda olunca; hizmet sektöründe otorite baskısı ve maaş iyileştirmeleri görülebilir. Her birimiz haritamızda başak burcunu kesen ev konularında mükemmelleşme arayışı içine girebiliriz. Yönetici gezegen Merkür ise balık burcunda “mükemmeliyetçilik iyinin katilidir” diyor!

Diğer taraftan politik ihtilaflar ve çıkarcı söylemler dikkat çekebilir.

Ayı balık burcunda 28 ve 29 şubatta netleşen Satürn, Güneş ve Merkür kavuşumu ile kapatıyoruz.

Otorite figürleri, baba, müdür ve yöneticiler ile olan ilişkilerde baskı ve beraberinde gelen depresyon duygusal tepkiler vermenize yol açabilir. Sansür, temkinli davranışlar, disiplin gerektiren konularda başarı görülebilir. Pozitif anlamda 9 derecedeki bu kavuşum; Kehanet, duru görü çalışmalarına alan yaratabilir. Diğer taraftan Scat yıldızı ile kavuşum yapan bu üç gezegen ticari bağlantıları güçlendirebilir.

Yaradan’a sığınmak, ondan geleni sevgiyle kabul etmek, yaşamın bir seçim olduğunu bilerek iyileşmenin son derece kolay olduğunu bilseydik neler olurdu?

Sevgiyle

2 comments

 • yasemin

  Ocak 28, 2024 at 10:53 pm

  Dolu dolu bir ay geliyor 🙂

  Reply

  • Özlem Somuncu

   Ocak 29, 2024 at 8:55 am

   Balık başak dönemleri etrafım cümbüş oluyor 🙂 dolu dolu cidden

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade