AyMakaleİkincil ilerletilmiş haritalar, duygusal durumumuz

Temmuz 5, 20230
öngörü yöntemleri ,ileri seviye astroloji

Öngörü teknikleriniz göz bebeği progress haritalar, yarına ışık tutmak, güvende olduğunu bilmek ve plan program sevenlerin bolca başvurduğu bir yöntemdir. İnsan ruhunun deneyimlerle büyüdüğü dünyada “eskiden böyleydim ama artık değilim, burçlar kayıyor mu gerçekten?” diyenlerin sorularının cevabı burada!

Değişim; burçların kaydığından, yükselenin değiştiğinden değil! İnsanın bir olgunluk döngüsünün olduğundan. Progress harita bir nebze bu döngünün nasıl ilerleyeceğini ifade eder.

 

Progress harita nedir?

Bir doğum haritasında herhangi bir gezegenini ileriye doğru yürütüldüğünde ortaya çıkan haritaya PROGRESS HARİTA deriz. Bunlardan en çok kullanılanı ikincil ilerletilmiş haritalarıdır. Gök cisimlerinin zodyak üzerindeki ikincil hareketini baz olan progress İlerletmeler ikincil ilerletmeler olarak da anılır.

İkincil ilerletmelerde 1 gün 1 yıl olarak baz alınır. Dolayısıyla kişi doğduktan 1 gün sonrası onun 1. yaşını anlatır. Bu ilerleme psikolojik sürecimizle ilgili bilgiler verir, bu mantıktan yola çıkarak içsel bu deneyimin dışardan bir olayla gerçekleşeceğini öngör ve transitlerle birlikte öngörü yaparız.

Diğer tüm gezegenler ve birbiri ile yaptığı açılar önemlidir ama özellikle ayın bulunduğu burç ve natal haritanız üzerinde hangi eve ilerlediğini göz önünde bulundurmak gerekir. (Ardından açıları)

Bu konu oldukça derin ve detaylı olmakta birlikte genel yorum yapabilmeyi kolaylaştıran gösterge aydır! Ay’ın girdiği burç duygusal durumunuzu ifade eder. Bu yollar transitler ve tutulmalarla birlikte değerlendirilerek, kişinin bu ruh halini neden deneyimleyebileceği üzerine olasılıkları değerlendiririz.

Ay zamanlamayı belirler dolayısıyla çok önemlidir. Bir tetikleyicidir. Ay’ın yönetici gezegeni ise sürecin altında yatan konuyu ifade eder. Ayın özellikle yeni ay ve dolunay fazlarında olması hayatınızda önemli bir dönemeçte olduğunuza işaret ediyor olabilir.

 

Progress haritada gezegen hızları;
  • Ay yılda yaklaşık 13 derece,
  • Güneş, Venüs, Merkür yılda 1 derece,
  • Mars yılda 2 derece,
  • Satürn yaklaşık 9-10 yılda 1 derece,
  • Jüpiter 6-7 yılda 1 derece ilerler.
  • Diğer kolektif gezegenler neredeyse ilerlemiyor, çok daha yavaştır.

Açıklayıcı olması bakımından küçük bir örnek vermek gerekirse; sizin burcunuz 1 derece aslan burcunda ise aradan 29 yıl geçtiğinde artık siz 0 derece başak burcunu deneyimlemeye başlarsınız. Aslanlığınızdan bir şey kaybetmezsiniz ama artık başak olmayı öğrenmeye başlarsınız. Bir kaç yıl içinden sizden artık eskisi gibi çocuksu bir neşeye sahip değilim, iş güce odaklandım sözlerini duyarız. Aynı zamanda ay burcunuz koç olsun ay 2,5 yılda bir burç değiştirdiğinden siz 29 yaşlarına geldiğinizde aşağı yukarı ay bir döngüsünü tamamlamış yeniden koç burcuna gelmiş olacaktır. Böylece sizin için bir döngü bitmiş yeni bir döngü başlamış olacaktır.

 

Progress Ay Burçlar ve evlerde

Koç burcunda ve 1. evde; Benlik duygunuz artar, gergin olabileceğiniz bir dönem. Spor aktiviteleriyle ilgilenmek, rekabet etmek ve koşturmak kaçınılmazdır. Hızlı ve son derece sabırsız olabilirsiniz. Her an herşey sizi  sinirlendirebilir. Haritanızda uygunsa kavgaya girebilirsiniz. Uzun zamandır alamadığınız kararları bu dönemde cesurca alabilir, kendi yolunuzu çizebilir, bireysel tutum sergilemekten kaçınmazsınız.

Boğa burcunda ve 2. evde; Konforunuza düşkün olabilir, yemeği biraz abartabilirsiniz. Bu da kilo almanıza neden olabilir. Para kazanma motivasyonunuzun artacağı bir dönem! Maddi yatırımlarınızı gözden geçirebilir, kaynaklarınızı artırmak isteyebilirsiniz. Haritanızda uygunsa para biriktirebilir veya harcamalarınızı artırabilirsiniz. Bu dönemde haz duygusu, konfor sizin için çok önemlidir. Yavaş, uzun soluklu işlere girişebilecek sabrınız vardır.

İkizler burcu ve 3. evde; Meraklısınızdır, araştırmak ve öğrenmek istersiniz. İletişim büyük önem kazanır, telefonlarınız susmaz. Öğrenmek, öğretmek isteyebilirsiniz. Bu nedenle yeni bir eğitime başlamanız mümkün. Ticaretle ilgilenebilir, alım satım işleri ilginizi çekebilir. Kardeş ve yakın çevrenizle ilgilenmenizi gerektirebilecek durumlar açığa çıkabilir. İşiniz nedeniyle seyahat etmenizi gerektiren bir 2,5 yıl başlayabilir.

Yengeç burcunda ve 4. evde; Oldukça hassas bir dönemdesiniz, ev, aile gibi konular önem kazanır. Ev almak, evden ayrılmak, taşınmak, evlenmek gibi gündemler oluşabilir. Yemek pişirmek ve beslemek hoşunuza gider. Bazı durumlarda anne, baba olma içgüdüsü artabilir. Üniversiteyi bitirip ailenizin yanına dönebilirsiniz. Çabuk kırılabilir, alıngan tutumlar sergileyebilirsiniz.

Aslan burcunda ve 5. evde; Neşeli ve eğlenceli bir dönem. Sanat ve spor gibi aktivitelerle ilgilenebilirsiniz. Çocuk yapabilir, anne veya baba olmayı isteyebilirsiniz. Hobileriniz işinize dönüşebilir. Kendinizi cesurca ortaya koyduğunuz bu dönemde dikkatleri üzerinize çekmekten çekinmezsiniz. Yeni ve heyecan verici bir aşka yelken açabilirsiniz.

Başak burcunda ve 6. evde; Detaycısınız, ustalaştığınız bir dönemde olabilirsiniz. Sağlığınızla ilgilenebilir, kilo vermek isteyebilirsiniz. Eleştirel bir dönemdesiniz, kusursuzluk arayışınız artar. Her zaman olduğunuzdan daha fazla çalışabilir, gündelik yoğunluğunuza yetişmekte zorlanabilirsiniz. İş arkadaşlarınız, birlikte çalıştığınız insanlar önem kazanır. İş yerinizi taşıyabilir, hibrit sisteme geçebilirsiniz.

Ev yorumları ve açıları göz önünde bulundurmalıdır

Terazi burcunda ve 7. evde; İkili ilişkilerinize odaklandığınız bir dönem. Evlilik veya ayrılık söz konusu olabilir. Zira ilişkiyi sürdürmek istemeniz çok olasıdır ancak partneriniz buna yanaşmayabilir, ortak paydada buluşma çabanız artacaktır. Güçlü ve çekici olduğunuz bir dönem. Hayatınıza yeni insanları almak kolaylaşabilir. İşiniz ortaklarla, uzlaşma veya hukuki konularla ilgili olabilir.

Akrep burcunda ve 8. evde; Krizli bir dönem olabilir, karanlık taraflarınızla yüzleşebilirsiniz. Hırslarınızın olduğu bir dönem. Nafaka, miras gibi konular gündeminizi oluşturabilir. Sorunlu bir ilişki yada ortaklığı sonlandırabilir, para mücadelesi içine girebilirsiniz. Arzu ve isteklerinizin arttığı bir dönemdir. Kimi konularda takıntı geliştirebilirsiniz. Psikoloji, okültizm gibi konulara ilginiz artabilir.

Yay burcunda ve 9. evde; Umut etme dönemidir. Derinleşme ihtiyacınız artabilir. Bolca seyahat edebilir, üniversiteye başlayabilir, yurt dışına çıkabilirsiniz. Eğitimci yanınız keşfederek seminerler, kurslar verebilirsiniz. Bu dönemde yeni bir yabancı dil öğrenmek oldukça kolaydır. Vize ve pasaport işlemleri zamanınızı alabilir.

Oğlak burcunda ve 10 evde; Çalışma ve üretme dönemi! çok ciddi, gerçekçi ve prensiplisiniz. Uzun vadeli hedefleriniz varsa, bu onları ileriye taşıma dönemidir. Kariyer önemlidir, bunun için önemli adımlar atabilir, yeni girişimler yapabilirsiniz. Dikkatiniz toplum önünde nasıl durduğunuza yönelebilir. Uzun yıllardır çalışmıyorsun olabilirsiniz ancak bu dönemde çalışmak mecburiyetinde kalabilirsiniz.

Kova burcunda ve 11. evde; Entelektüel arayışınızın arttığı bir süreç. Özgürleşmek istersiniz. Başka insanlara yardım ettiğiniz oldukça sosyal bir dönemdir. Sizinle aynı düşünen sosyal gruplar, vakıf ve derneklere yönelebilirsiniz. Kimseyle duygusal bağ kurmak istemediğiniz bir dönem olabilir o nedenle özgür ilişkileri tercih edebilirsiniz. Seçimleriniz size o özgürlüğü sunacak dostlar ve partnerler olacaktır.

Balık burcunda ve 12. evde; Hassas bir dönem, sezgileriniz artabilir. Eğer haritanızda destekliyorsa bu dönemde yaşadığınız deneyimler size zaman zaman kendinizi kurban hissettirebilir. Yalnızlaşmak kendinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz. Sanat ve edebiyatla ilgilenebilir, yaratıcı işlerde çok başarılı olursunuz. Bilinçdışı korkularınızı görmek, rüya günlüğü tutmak ve terapi almak bu dönem farkındalığınızı artırabilir. Emekli olmak, çalışma şeklinizi değiştirmek, göz önünde olmadığınız işleri yapmak isteyebilirsiniz.

Progress haritalar tek başına bir öngörü yöntemi değildir, yalnızca tutulma ve transitler, solar return haritalarla birlikte değerlendirildiğinde anlam kazanır. Daha da ötesi hiç bir zaman unutmamalıyız ki doğum haritamızın vadetmediği bir şeyi gökyüzü bize getirmez!

İleri seviye öngörü yöntemleri derslerine katılmak için bana ulaşabilirsiniz.

Sevgi ve dostlukla

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.ozlemsomuncu.com/wp-content/uploads/footer-gezegenler.png

Takip Et

© Copyright 2021 | Tüm Hakları Saklıdır, Tasarım ve Dizayn: Gurur TOMUR 

İptal ve İade